Warszawa

Muzea, teatry, portale edukacyjne zapraszają do wizyty online - #zostańwdomu

Muzea, teatry, portale edukacyjne zapraszają do wizyty online - #zostańwdomu

 

1/8
1/8

Zamek Królewski na Wawelu startuje z nowym cyklem opowieści muzealnych online. Powstał on specjalnie na czas zamknięcia ekspozycji. W krótkich filmikach zobaczycie, co dzieje się w muzeum, jakie prace trwają w wawelskich ogrodach, o zbiorach opowiedzą kustosze. Razem z nimi przejdziecie przez zamknięte komnaty zamku. W ten sposób Wawel pozostaje dla Was otwarty. Cykl pojawi się na profilu Zamku na Facebooku.

2/8
2/8

W ramach dwutygodniowego projektu „Złap Groteskę w sieci ” wszyscy młodzi widzowie Teatru Groteska otrzymają przygotowany na tę okoliczność program artystyczny, na który złożą się wybrane piosenki z najpopularniejszych spektakli granych w Grotesce oraz wyjątkowa inscenizacja „Brzydkiego Kaczątka”, zarejestrowanego w Teatrze Groteska.

 

Od najbliższego poniedziałku, każdego dnia w samo południe, na stronie internetowej teatru www.groteska.pl umieszczane będą
najpopularniejsze piosenki ze spektakli granych w Grotesce, natomiast w ofercie na
wspólne weekendowe oglądanie zobaczyć będzie można „Brzydkie Kaczątko”,
zarejestrowane specjalnie na tę okoliczność.

3/8
3/8

Kolejna propozycja Zamku Królewskiego na Wawelu to gra online - wirtualna przechadzka po wybranych miejscach ekspozycji to atrakcyjna możliwość rozwoju zainteresowań, zapoznania się z eksponatami prezentowanymi na wystawach, ale także sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Grę znajdziecie tutaj.

4/8
4/8

Od poniedziałku (16.03) Muzeum Powstania Warszawskiego będzie prowadzić transmisje online. Plan na pierwszy tydzień:
Godz. 9.00
Wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego
Godz. 10.00
Lekcja historii on-line // Poziom: VII klasy szkoły podstawowej i starsi
Godz. 12.00
Lekcja historii on-line // Poziom: uczniowie klas I-VI (szkoły podstawowe)
Godz. 14.00
Wykład historyczny // Poziom: licealiści, studenci i wszyscy zainteresowani

5/8
5/8

Muzeum Krakowa zaprasza na swój profil w mediach społecznościowych.

Będziecie mogli odwiedzać Kraków i poznawać go, bez konieczności wychodzenia z domu! Szykuje się coś dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

6/8
6/8

W  zbiorach Ninateki znajdziecie  blisko 70 interpretacji bajek autorstwa m.in. Janiny Papuzińskiej, Janiny Porazińskiej, Grzegorza Kasdepke, Juliana Tuwima, Jerzego Afanasjewa, czy Hansa Christiana Andersena w wykonaniu Anny Dymnej, Anny Dereszowskiej, Mariana Opani, Anny Seniuk, Wiktora Zborowskiego, Jerzego Stuhra, Ewy Kasprzyk, czy Andrzeja Grabowskiego.

7/8
7/8

Wirtualne Muzea Małopolski (WMM) to portal, na którym udostępniane jest już ponad 1000 zdigitalizowanych eksponatów z 42 małopolskich muzeów.

8/8
8/8

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć