Warszawa

Gama i pasażerowie - muzyczny cykl książek pod choinkę

Gama i pasażerowie - muzyczny cykl książek pod choinkę

Czy znacie historie, które chowają się za biało-czarną klawiaturą fortepianu? A może wiecie, o czym szepczą dźwięki wydobywające się spod strun skrzypiec? Na te pytania odpowie Wam wypełniona brzmieniem seria książek „Gama i pasażerowie”, dzięki której w tegoroczne Boże Narodzenie wyruszycie w fascynującą podróż po magicznej krainie melodii!


„Gama i pasażerowie” to wyjątkowy cykl opowieści dla najmłodszych, na kartach którego odnajdziecie zabawne perypetie i ciekawe  anegdotki dotyczące wybitnych postaci z polskiej sceny muzycznej ostatnich dziesięcioleci. Inspirująca historia o dorastaniu światowej sławy śpiewaczki operowej Aleksandry Kurzak, oparta o prawdziwe wydarzenia z życia Jerzego Maksymiuka bajka o tym, jak potężnym wpływem może na ludzkim życiu odcisnąć się miłość do muzyki, czy też poruszająca opowieść o poszukiwaniu własnego przeznaczenia w świecie, który na każdym kroku rzuca nam pod nogi nowe przeszkody, o czym doskonale przekonała się podczas swej muzycznej drogi Agnieszka Duczmal  - to wszystko i wiele więcej odnaleźć można w melodyjnej serii Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

 


W „Gamie i pasażerach” świat dźwięków staje przed najmłodszymi czytelnikami otworem, zachęcając ich do zanurzenia się w zawiłym labiryncie jego tajemnic i skarbów. Autorzy poszczególnych części w ciekawy i wyjątkowy sposób prezentują niezwykłe historie z życia ważnych postaci polskiej sceny muzyki, które pokazują, że wielkie marzenia i prawdziwe pasje zawsze zasługują na walkę o ich spełnienie. Losy bohaterów cyklu wzruszają, bawią i uczą, a ilustrujące je barwne grafiki odmalowane na kartach książek zachwycają swą wyrazistością i oryginalną stylistyką.


Projekt „Gama i pasażerowie” to seria dwunastu opowieści, które wprowadzają dzieci w magiczną przestrzeń, gdzie jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia, a pracowitość i ogromna miłość do melodyjnego brzmienia może zaprowadzić do gwiazd. Sportretowane w cyklu historie czarują sylwetkami księżniczek, rycerzy i wróżek, w postaciach których autorzy zaklęli talenty, pragnienia i pasje prawdziwych bohaterów polskiej muzyki klasycznej, dzięki czemu mali czytelnicy mają okazję zapoznać się z ich rozsławionymi na cały świat nazwiskami.


O tej pasjonującej podróży w głąb muzycznej krainy warto pomyśleć  szczególnie teraz, w okresie oczekiwania na zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Jest to bowiem czas wypełniany nie tylko aromatycznymi zapachami przygotowywanych ten jeden raz w roku potraw, ale też momentami zadumy i refleksji w gronie bliskich, których nic nie uzupełni i nie zainspiruje tak, jak wartościowa lektura. Zamiast góry słodkości czy kolejnych zabawek, w tym roku podarujmy dzieciom prezent, który pokaże im, jak wielką siłę mogą mieć marzenia. Razem z nimi zanurzmy się w dźwięcznym świecie „Gamy i pasażerów”, by podczas tej gwiazdki przekonać się, że nie istnieją przeszkody, których nie da się pokonać!

 

 

1/12
1/12
2/12
2/12
3/12
3/12
4/12
4/12
5/12
5/12
6/12
6/12
7/12
7/12
8/12
8/12
9/12
9/12
10/12
10/12
11/12
11/12
12/12
12/12

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć