Warszawa

Jak spędzić romantyczne rodzicielskie Walentynki?

Obojętnie czy Wasze dzieciątko urodziło się dopiero co, czy ma już kilkanaście miesięcy, trudno Wam znaleźć czas na sen, a co dopiero na romantyczne gesty. Jak mimo wszystko podtrzymać płomień romantyzmu w związku?

 

Walentynki to świetna okazja, aby zatrzymać się na chwilę i postarać się o czas dla siebie nawzajem, mimo że codzienność dominują małe szkraby. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać, prawda? Oczywiście, romantyzm może wydawać się nierealny biorąc pod uwagę zmęczenie i ilość obowiązków. Istnieją jednak proste sposoby na urozmaicenie życia w związku. Eksperci od relacji przedstawiają wskazówki, jak urządzić Walentynki, które będą dla rodziców niezapomniane – oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. :)

 

 

 

1/14
1/14

Zaplanuj ten dzień wcześniej

 

Jasne, niespodzianki potrafią być słodkie. Ale kiedy jesteś rodzicem, w gorączkowym harmonogramie, planowanie z wyprzedzeniem zapewnia, że ty i twoja walentynka możecie wymknąć się, by zrobić coś wyjątkowego. Pomyśl o aktywnościach, które lubicie robić razem, a rzadko macie na nie czas. Następnie poproś partnera/ partnerkę, by zarezerwował/ zarezerwowała określony termin. Postarajcie się wziąć dzień urlopu lub wygospodarować chociaż popołudnie, by wspólnie wybrać na spacer czy piknik.

 

Głównym celem jest odetchnięcie na chwilę od chaosu rodzicielstwa – nawet jeśli miałaby być to tylko godzina. Twoja druga połowa na pewno doceni starania. Poczuje się atrakcyjna i kochana. Poza tym miło jest mieć coś, na to można czekać. A na taki wspólny dzień z pewnością będziecie czekać z przyjemnością.

2/14
2/14

Powróć do romantyzmu

 

Współczesny marketing sprawił, że wierzymy, że w Walentynkach chodzi jedynie o kiczowate gadżety i ckliwe kartki. Tak naprawdę jednak, może to być dobra okazja na skoncentrowaniu się na waszej relacji i postawieniu jej ponownie w centrum.

 

Podczas gdy tuzin róż, pudełko czekoladek i fantazyjne kolacje są wspaniałymi sposobami na zdobycie partnera, pomyśl o tym, jak możesz poprawić nastrój i pokazać swoją miłość w inny, prostszy sposób, być może bliżej domu. Czysta sypialnia, pościelone łóżko, trochę świec i delikatna muzyka są całkiem romantyczne, kiedy przyzwyczaisz się do pieluch, butelek, stert prania i brudnych naczyń. Kiedy dziecko pójdzie na noc (lub na kilka godzin) do dziadków, otwórz wino i przygotuj porcelanę weselną. Nawet jeśli zamówisz proste jedzenie na wynos, kluczowa jest poprawa nastroju Twojej drugiej połówki. Pomyśl, co może sprawić jej przyjemność. To ty znasz ją najlepiej. :)

3/14
3/14

Bądź kreatywny/ kreatywna

 

Zamiast poświęcać czas na poszukiwania idealnego prezentu w sklepie, przygotuj coś własnoręcznie. Oto kilka pomysłów, które mogą cię zainspirować:

4/14
4/14
 • Napisz liściki miłosne
   

Wprowadź romantyczny nastrój zostawiając kartkę walentynkową pod poduszką partnera/ partnerki. Utrzymaj ten nastrój ukrywając karteczki z miłymi słowami w kieszeni, portfelu, teczce, torbie na siłownię. Niech Twoja druga połówka wie, jak bardzo ją doceniasz.

5/14
5/14
 • Pozwól partnerowi się wyspać

 

Każdy rodzic wie, że ta rada – choć prosta – łatwa w wykonaniu nie jest. Zrób wszystko, by odciążyć partnera/ partnerkę na jakiś czas i pozwolić mu/ jej zregenerować siły.

6/14
6/14
 • Dzielcie razem wspólne wspomnienia

 

Jeśli zdecydujesz się kupić jakiś prezent, niech będzie on przypominał o waszych wspólnych wspaniałych chwilach. Może być to kolaż zdjęć, gadżet wspominający wspólną podróż itd.

7/14
7/14
 • Przeżyjcie jeszcze raz pierwszą randkę

 

Taki powrót do początków może być bardzo odświeżający i uświadomi wam, jak bardzo się kochacie. Możecie świętować w tej samej kawiarni, w której mieliście pierwszą randkę. Zachowujcie się tak, jakbyście dopiero co się poznali – to będzie naprawdę dobra zabawa.

8/14
8/14
 • Zabierz swoją walentynkę na mini-przejażdżkę

 

To nie musi być długa trasa, ale pozwoli się oderwać na chwilę od rzeczywistości i domu. Może być to wycieczka w ciągu dnia lub wieczorem – z widokiem na oświetlone miasto.

9/14
9/14
 • Tańcz

 

Nawet jeśli masz dwie lewe stopy do tańca, nauka nowej umiejętności jest naprawdę zabawna. To świetny sposób na aktywny wypoczynek i fizyczny kontakt. Plus, niektóre rodzaje tańca są naprawdę romantyczne, a nawet seksowne.

10/14
10/14
 • Urządź bitwę na poduszki

 

Dla rodziców, którzy lubią się bawić i rywalizować, ciekawe mogą być pomysły gier, dzięki którym powrócą na chwilę do dzieciństwa. Wybranie się na paintball laserowy, kręgle czy nawet urządzenie w domu bitwy na poduszki, na pewno przyniesie wiele śmiechu i rozluźnienia.

11/14
11/14
 • Zabierz walentynkę i siebie na masaż

 

Masaż może być naprawdę romantyczną i zmysłową opcją. Znajdując chwilę na wspólny relaks nie tylko się rozluźnicie, ale także spędzicie razem czas w przyjemny sposób.

12/14
12/14
 • Urządź degustację lodów

 

Jeśli nie możesz lub nie chcesz uczcić Walentynek winem, istnieje inny smaczny sposób. Zakryj Twojej drugiej połówce oczy i pozwól jej zgadywać ulubione smaki lodów. Mniam :)

13/14
13/14

Walentynki mogą być zarówno dniem wyjątkowym, jak i zupełnie nieistotnym – to zależy od ciebie. Najważniejsze jest, by zaniedbywać wspólnej bliskości z powodu rodzicielstwa. Pamiętaj, że nie jesteś jedynie rodzicem. Jesteś także żoną/ mężem/ partnerką/ partnerem. Nawet jeśli życie jest stresujące z powodu zmian spowodowanych przez rodzicielstwo, zastanów się nad tym, co czyni twoją drugą połówkę wyjątkową i sympatyczną. Pogłębianie intymności jest istotą świętowania Dnia Miłości.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć