Warszawa

W co się bawią współczesne dzieci?

W co się bawią współczesne dzieci?

Dzieciom w dzisiejszych czasach nie wystarcza już granie w piłkę przed blokiem, skakanie na skakance czy zabawa w podchody lub dwa ognie. Czasy się zmieniły, a wraz z nimi wymagania maluchów. Co obecnie sprawia im radość? Jak lubią spędzać czas i jakie aktywności są w cenie?

 

Wachlarz możliwości jaki daje im obecnie świat jest ogromny, więc zdecydowanie jest w czym wybierać. Nowe technologie fascynują najbardziej, ale istnieją także takie takie aktywności, które mimo upływu lat nadal są na topie. 

 

Zobaczcie zabaw i aktywności, które kochają współczesne dzieci!

 

1/16
1/16
Aparaty fotograficzne dla dzieci

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli z motywami z ulubionych bajek czy zaawansowanymi funkcjami np. do robienia selfie. Należy pamiętać, aby sprzęt należy wybrać pod kątem wieku dziecka oraz jego zdolności fotografowania.

2/16
2/16
Zdalnie sterowane samoloty

Dorośli bawią się dronami, a dzieci kochają zdalnie sterowane samoloty czy helikoptery. Dla małego chłopca kierowanie taką zabawkową maszyną to nie lada gratka.

3/16
3/16
Zabawa w eksperymenty

Dzieciaki kochają wybuchy! Przeprowadzanie eksperymentów, w których można zobaczyć na własne oczy zjawiska chemiczne lub nawet wziąć w nich udział jest pasjonujące i ekscytujące. To kolejne warsztaty, które wyrastają na rynku ofert dla dzieci jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

4/16
4/16
Obrazy z koralików

Taka zabawka to coś więcej niż puzzle. Na specjalnych matach dziecko układa za pomocą kolorowych koralików konkretne obrazki. Wymaga to precyzji i cierpliwości, której jednocześnie maluch nabywa oddając się zabawie.

5/16
5/16
Warsztaty kulinarne dla maluchów

Zyskują na popularności dzięki programom kulinarnym emitowanym w telewizji. Tym bardziej, że powstały już edycje dla dzieci. Dla maluchów obserwacjja gotujących rówieśników to wielka inspiracja.

6/16
6/16
Gry na playstation

Playstation to świetny wynalazek, ale także genialny „zżeracz” czasu. Dzieci potrafią oddawać się grom godzinami, więc warto ustanowić w domu jakiś limit czasowy na korzystanie z konsoli.

7/16
7/16
Parki linowe

To coś dla miłośników adrenaliny. W dużych miastach są już normą. Dzieci uwielbiają skakać po drzewach, wspinać się i pokonywać przeszkody, a jeśli do tego zabawa ta jest bezpieczna to fakt ten cieszy także rodziców.

8/16
8/16
Zajęcia judo

Takie zajęcia dają dzieciom możliwość rozładowania nadmiaru energii, ale także złych emocji. Chętnych do udziału nie brakuje. Sport ten cieszy się popularnością zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek.

9/16
9/16
Okulary do wirtualnej rzeczywiści

To prawdziwa gratka dla fanów gier. Są jednak pewne restrykcje wiekowe co do ich użytkowania. W zależności od producenta dolna granica to zazwyczaj wiek 12 lub 13 lat.

10/16
10/16
Dmuchane zamki

Są nieodłącznym elementem wesołych miasteczek czy dużych sal zabaw, ale latem pojawiają się też w parkach. To istna frajda dla maluchów!

11/16
11/16
Ścianki wspinaczkowe

Pokonywanie strachu związanego z wysokością, zdobywanie siły i determinacji do osiągnięcia celu – to podstawowe zalety praktykowania swoich umiejętności na ściance do wspinaczki. Dzieci korzystają z tego rodzaju aktywności coraz chętniej.

12/16
12/16
Kino 3D

To coś więcej niż standardowy seans filmowy. Dziś coraz więcej dzieci pragnie zobaczyć bajki w okularach 3D, bo te zapewniają więcej wrażeń i przy okazji dobrej zabawy.

13/16
13/16
Jazda konna

Dzieci kochają konie. Jazda na nich relaksuje, działo odstresowująco, ale także zapewnia wyśmienitą zabawę.

14/16
14/16
Kursy komputerowe

Dzieci wzorem dorosłych pragną zgłębiać tajniki internetu i możliwości jakie daje komputer. Warsztaty czy kursy poświęcone temu zagadnieniu są więc odpowiedzią na zapotrzebowanie najmłodszych.

15/16
15/16
Zabawki- roboty

We współczesnym świecie wydaje się, że pasjonują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Są coraz bardziej zaawansowane i potrafią coraz więcej, więc stanowią obiekt fascynacji i małych i dużych.

16/16
16/16
Zajęcia z rysunku

Choć wydawać by się mogło, że zajęcia plastyczne to w dzisiejszym świecie już przeżytek, to obserwacja rynku ofert jak i frekwencja dzieci na tego rodzaju zajęciach pokazuje, że takie obcowanie ze sztuką przez najmłodszych nadal ma się świetnie. I to się bardzo chwali!

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć