a
Przejdź na CzasDzieci.pl
aa
a

Poznań

Sukcesy Teatru Animacji w Poznaniu

Sukcesy Teatru Animacji w Poznaniu

Wrzesień i październik były dla Teatru Animacji niezwykle pracowite. W tym czasie odbyły się dwie premiery: Żabka w reż. Fabrizio Montecchiego oraz Pory roku w reż. Tsubame Kusunokiego - obie stanowią wynik międzynarodowej współpracy z artystami z Europy i ze świata. W tym czasie dużo podróżowaliśmy - cztery nasze tytuły zaprezentowaliśmy na aż dziewięciu krajowych i zagranicznych festiwalach oraz przeglądach teatralnych.

 

Podróż Moliera zaczęła się 22 września na Międzynarodowym Festiwalu Teatru Ulicznego i Lalkowego "Puppet Fair" 2016 w stolicy Bułgarii, skąd poleciał do Kairu, by tam 27 i 28 września zagrać na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnego i Eksperymentalnego Teatru. 11 października przedstawienie Nevilla Trantera zaprezentowaliśmy publiczności Międzynarodowego Festiwalu Lalkowego im. Siergieja Obrazcowa w Moskwie, a 19 października - XXII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania" w Toruniu. Decyzją jurorów, spektakl zdobył Nagrodę GRAND PRIX ostatniej imprezy, a Igor Fijałkowski grający rolę Puncha został wyróżniony Nagrodą za najlepszą rolę męską (werdykt jury).

 

W podróżach nie ustaje także wielokrotnie nagradzane widowisko A niech to Gęś kopnie! Marty Guśniowskiej w reżyserii autorki, która chwilowo gra także rolę tytułowej Gęsi. W tej obsadzie przedstawienie zaprezentowaliśmy 1 października na XX Międzynarodowym Festiwalu Współczesnego Teatru Lalkowego dla Dorosłych i Dzieci "Babkarska Bystrica 2016. Double Impulse" w Bańskiej Bystrzycy, skąd wróciliśmy z Główną Nagrodą przyznaną przez jury dziecięce (główne jury imprezy). 3 i 4 października spektakl obejrzeli widzowie XX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak". Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą GRAND PRIX "Złocisty" za najlepszy spektakl zaprezentowany na przeglądzie. Ponadto następujący realizatorzy spektaklu otrzymali wyróżnienia: Julija Skuratova za scenografię; Marta Guśniowska za tekst sztuki oraz inwencję lingwistyczną poszerzającą możliwości wyrazowe teatru; zespół aktorski ze szczególnym wyróżnieniem dla Marcina Ryl-Krystianowski.

 

Podczas minionych dwóch miesięcy wzięliśmy także udział w przeglądach: IV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" we Wrocławiu oraz "Nówka Sztuka" w Warszawie, gdzie zaprezentowaliśmy spektakl Lustrzana chmura  Roberta Jarosza w reżyserii autora. Przedstawienie zostało także wyróżnione w ankiecie miesięcznika "Teatr" Najlepsza, najlepsze, najlepsi..." podsumowującej sezon artystyczny 2015/2016 w kategorii: "Najlepsze przedstawienie teatru lalkowego".

 

Ponadto Soko loko Beaty Bąblińskiej i Moniki Kabacińskiej obejrzeli widzowie "100, 1.000, 1.000.000 Stories" w Bukareszcie.

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)