Poznań

Wielki jubileusz Teatru Atofri!

Wielki jubileusz Teatru Atofri!

Teatr Atofri jest doskonale znany poznaniakom, zwłaszcza tym z małymi dziećmi. Spektakle jego twórców kierowane są bowiem do szkrabów nawet po 1 roku życia. W najbliższą niedzielę teatr świętować będzie swoje 10-lecie istnienia. Jakie niespodzianki przygotowano na tę okazję?

 

Niemal od początku istnienia Teatr Atofri jest związany ze Sceną Wspólną i to właśnie tam rozpocznie swoje wielkie świętowanie. W jubileuszowym „rozkładzie jazdy” znalazły się dwa spektakle „Pan Satie” oraz „Hej niteczko”. Do tego autorka scenografii i kostiumów do pierwszego z wymienionych przedstawień Elżbieta Cios specjalnie dla dzieci stworzy papierową instalację zatytułowaną „Między kostiumem a przestrzenią. Papierowy labirynt”. Takie wyzwanie na pewno spodoba się maluchom.

 

Ponadto zaplanowano też wystawę plakatów Teatru Atofri autorstwa Agnieszki Nowackiej oraz fotografii Wojtka Wójcika. Taka sentymentalna podróż po dokonaniach Teatru powinna przypaść do gustu nieco większym fanom duetu Beaty Bąblińskiej i Moniki Kabacińskiej, które już od 10 lat dbają o to, aby spotkania maluchów ze sztuką były niesamowitym doświadczeniem.

 

Słowem - zapowiada się dzień pełen atrakcji! :)

 

Nasz wywiad z aktorką Teatru Atofri wraz z galerią zdjęć ze spektakli możecie zobaczyć tutaj:


http://czasdzieci.pl/ro_artykuly/d,21,id,9962d61.html

 

Fot. Wojtek Wójcik/ spektakl "Pan Satie"

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć