Strefa rodzica » Okiem rodzica » Relacja piłkarska

Relacja piłkarskapowiększ

Relacja piłkarska

Dzieci do 6 lat

Na pierwsze zajęcia można przyjść bez opłaty. To dość jeszcze chyba wyjątkowa i bardzo dobra forma zachęty i prezentacji. Tak też zrobiłam wysyłając e-mail, a w nim zgłoszenie do Pani Instruktorki. W nim określiłam tylko lokalizację, która sala jest dla nas najbardziej odpowiednia i że tym samym wyrażamy chęci uczestnictwa w zajęciach. Zajęcia odbywały się w sali do ćwiczeń, w jednej ze szkół na Bielanach. Był z nami tata naszego synka, który jak zapewne i inni tatusiowie – najlepiej nadaje się do biegania z synem i piłką.


Sala niewielka, ale już w progu przywitała nas uśmiechnięta Pani Małgosia. Zapytała naszego szkraba, jak ma na imię i czy pogra w piłę. Ten szczerze odpowiedział, że jeszcze nie. I rzeczywiście, podczas pierwszych ćwiczeń siedział u taty na kolanach. Minę miał nie za bardzo zadowolonego z życia. Złożyło się na to parę spraw, a przede wszystkim wielkie zaangażowanie młodych piłkarzy w zajęcia, ich głośno wyrażane emocje, dużo ruchu i niecodzienność całej sytuacji.

 

Instruktorka superenergiczna, cały czas uśmiechnięta, ale i stanowcza (dla mnie bomba!), panowała nad „piłkarskim narybkiem”. Jeśli trzeba było, przywoływała dzieci do porządku. Potrafiła też fantastycznie zachęcać do wykonywania ćwiczeń. Mimo że była nas mała grupka (dzieci z trójką rodziców), to hałas był niemożliwy. A wiadomo że maluchy nie słuchają i trzeba im powtarzać więcej niż trzy razy, to jeszcze każdemu ćwiczeniu towarzyszyła szybka muzyka zagrzewająca do gry.

 

 

Nie mniej - widzieć te maluchy w akcji - to bezcenne spostrzeżenia. Dzieci zapoznawały się z częściami stopy: gdzie jest podbicie, pięta, podeszwa. I zaraz potem były ćwiczenia z użyciem podbicia. Przy rozdawaniu pomocy, takich jak kręgle, kostki czy jeżyki (jeż balansujący wykonany jest z miękkiego, elastycznego tworzywa, które jest przyjemne dla stopy; wypustki masujące poprawiają ukrwienie kończyn) pani mówiła i pokazywała, ile kręgli daje np. 3 – wstęp do nauki liczenia. Była również nauka kolorów. Trzeba było odnaleźć na kostce np. kolor czerwony.

 

A w międzyczasie nauka kopania i trafiania w piłkę leżącą na jednej kostce, na dwóch czy na trzech. Przy kolejnym ćwiczeniu zaś niezbędny był tata, bo polegało ono na bieganiu za piłką lub za tatą z piłką. 


Był też tor przeszkód i próby zatrzymywania stopą toczącego się jeżyka. Wbrew temu, co do tej pory widziałam w domu czy w parku, mój syn radził sobie świetnie. Zazwyczaj łapie ręką uciekającą piłeczkę, tu zaś wykonywał sprawnie wszystkie ćwiczenia z użyciem stóp. Przez 45 minut atrakcji i biegania było tyle, co przez cały dzień. 

 

Na koniec troszkę ćwiczeń wyciszających z chustą KLANZA. Były również nagrody: naklejka, balonik i wielki buziak dla rodziców od dziecka. Po zajęciach synek był mokry, jakby wpadł pod prysznic, a początkowa niechęć do zajęć teraz przerodziła się w rozpacz, że już koniec i trzeba wracać do domu.

 

Zajęcia odbywają się w wielu miastach Polski o różnych godzinach, co jest bardzo wygodne szczególnie dla pracujących rodziców. Są skierowane do dzieci od 6. miesiąca do 6. roku życia. Po opłaceniu 100 zł wpisowego, dziecko otrzymuje stój do ćwiczeń (bluzka, spodenki, skarpetki), worek, poradnik dla rodziców, książeczki umiejętności i miarkę wzrostu. 4 zajęcia w miesiącu kosztują po 39 zł. Świetną pamiątką są oczywiście zdjęcia. Naprawdę warto skorzystać z tej oferty. Poniżej link do strony ze zgłoszeniami.  http://www.socatots.pl/

 

Mama Kacperka


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Był sobie pies więcej » x
Zobacz » Okiem rodzica
Był sobie pies

Był sobie pies

Film urzeka swoją prostotą i ciepłym przesłaniem, ale jest również wyciskaczem łez, dlatego skierowałaby go raczej dla dzieci starszych. Niesie on ze sobą wiele prawd na temat rodziny, stosunków międzyludzkich, odpowiedzialności, wychowania. więcej »
Święto HOLI w Katowicach

Święto HOLI w Katowicach

To już drugie obchody iście kolorowego indyjskiego święta HOLI, które mieliśmy przyjemność podziwiać 6 kwietnia br. w Pałacu Młodzieży w Katowicach. więcej »
Basia 2 - Recenzja
Patronat CzasDzieci.pl

Basia 2 - Recenzja

Nam w Basi podoba się zawsze to samo, czyli jej naturalność. Basia uczy jak z codzienności zrobić wielką przygodę, bo potrafi nieustannie zachwycać się najmniejszymi rzeczami. więcej »
Spotkanie ze Świnką Peppą

Spotkanie ze Świnką Peppą

Uwielbiana przez dzieci świnka Peppa zagościła na scenie teatralnej i tam też zyskała wielu małych sprzymierzeńców. więcej »
Urodziny Rybki MiniMini
Patronat CzasDzieci.pl

Urodziny Rybki MiniMini

Żółta rybka MiniMini świętuje swoje urodziny, a o tak miłym solenizancie nie można zapomnieć. Dlatego udajemy się do kina, by skorzystać z wyjątkowej okazji i porozmawiać na żywo z bohaterką ekranu... więcej »
"Luis i obcy" - sympatyczni obcy, z którymi można odlecieć w kosmos!
Patronat CzasDzieci.pl

"Luis i obcy" - sympatyczni obcy, z którymi można odlecieć w kosmos!

Jako fanka bajek, rozemocjonowana rozsiadłam się przed ekranem z wielkim napisem "Luis i obcy". Córki za uchem wołały: "kto za dnia nie kima, ten obcych ni ma", a potem odpłynęły razem ze mną w ziemsko-kosmiczną opowieść.... więcej »
"Kaczki z gęsiej paczki" - razem lecimy, się nie boimy!

"Kaczki z gęsiej paczki" - razem lecimy, się nie boimy!

Pewnie każdy z nas ma swój ulubiony gatunek filmowy. W moim przypadku pierwsze miejsce na podium zdecydownie należy do bajek. Dzieje się tak za sprawą córek, które w wymyślaniu swoich zakończeń do poznanych bajek mają jakieś tysiąc pięć set sto dziewięć set... więcej »
Wszystko się może zdarzyć - recenzja filmu "Pettson i Findus. Najlepsza Gwiazdka"

Wszystko się może zdarzyć - recenzja filmu "Pettson i Findus. Najlepsza Gwiazdka"

Pettson i Findus są w filmie dokładnie tacy, jak na kartach książki stworzonej przez Svena Nordqvista. I to już jest pierwszy atut filmowej historii o pomysłowym staruszku i jego wiernym druhu. więcej »
"Książe Czaruś" - w naszych sercach nasze wszystko. No przecież...

"Książe Czaruś" - w naszych sercach nasze wszystko. No przecież...

Historia księcia, którego trudno nie kojarzyć. To ten, który zawsze uratuje damę w potrzebie. Trzeba mu przynzać, umie sprawić, żeby dziewczyna poczuła się jak królewna. I ma w tym wprawę. więcej »
Grinch - jeszcze trochę świąt po świętach!

Grinch - jeszcze trochę świąt po świętach!

Trawiastozielony postrach Ktosiowa powraca! Ze swoim uroczym psiakiem wprowadzi nas w zachwycający świat bieli i świąt. Oczywiście narobi zamętu i psikusów wiele. Będzie arcywredny w wielkim stylu... więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Kino na Święta

Świąteczne rodzinne Multikino

Świąteczne rodzinne Multikino

W świątecznym tygodniu Multikino zaprasza na rodzinne seanse. Jeśli lubicie przygody, magiczne historie oraz chwile wzruszeń, na pewno znajdziecie coś dla siebie.  
Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Jak naprawdę sprawić by wiosna zagościła zarówno w nas, jak i w naszym domu? Zaangażuj dzieci we wspólne zapraszanie wiosny! Może stworzycie nową rodzinną tradycję?  

Nowinki

Z dzieckiem można rozwinąć skrzydła!

Z dzieckiem można rozwinąć skrzydła!

Rodzicielstwo nie musi oznaczać końca świata. Co więcej – z dzieckiem można rozwinąć skrzydła, znaleźć nowy pomysł na siebie...  
Miejsce spotkań mam z Pruszkowa

Miejsce spotkań mam z Pruszkowa

Oferta Klubu Mam jest zbiorem wspólnych pomysłów na spędzanie czasu. Są spotkania tematyczne jak i zupełnie swobodne pogaduchy. Do dyspozycji...  

Okiem Rodzica

Barbie w świecie gier - recenzja filmu

Barbie w świecie gier - recenzja filmu

I Ty możesz zostać programistką!  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

Wycieczka na Czasie

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Razem z nami odkryjcie uroki miasta-uzdrowiska oraz pobliskiego Lasu Kabackiego. Idealne na wiosenną lub letnią rodzinną wyprawę.  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019