Łódź » Wiadomości lokalne » Dolina Koni

Dolina Konipowiększ

Dolina Koni


Kiedy zbliżały się wakacje, szukałam różnych ofert gospodarstw agroturystycznych, do których mogłabym zabrać moje pociechy.  Dlaczego agroturystyka? Bo to nie tylko noclegi, ale, oprócz domowych warunków i domowego jedzonka, możliwość kontaktu ze zwierzętami, na którym zależało mi najbardziej…

 

Postanowiłam poszukać czegoś blisko Łodzi, mając na względzie dwie rzeczy: dojazdy męża i przyjaciół, a także możliwość powrotu do tego miejsca w trakcie roku szkolnego.


I tak trafiłam na … Dolinę Koni, miejsce magiczne, wyjątkowe… i położone zaledwie 30 km. od Łodzi, w Dłutówku za Pabianicami. Biały domek, piękny, z oszkloną jadalnią  i pięknym ogrodem, od razu zajął miejsce w naszym sercu. Na jednej ze ścian znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca trzy galopujące konie. Zaraz za budynkiem mieszczą się stajnie, zagroda dla koników, mały kącik dla pawi oraz drewniane, zadaszone miejsce na grilla, poobiednią kawkę i odpoczynek. A wszystko to dzieli bardzo duże, zielone podwórko.


Domek znajduje się obok lasu, bo, jak powiedział właściciel p. Wiktor Śpiontek, marzył mu się i koń, i dom pod lasem… Wspaniała atmosfera tutaj panuje, jest swojsko, rodzinnie… Mama pana Wiktora ma prawie 90 lat, a ciągle jest bardzo aktywna – potrafiła na rowerze jeździć rano na grzyby… I gotowała przepysznie! Coś niesamowitego! Wstawaliśmy od stołu najedzeni jak bąki, a serwowano nam ulubione potrawy dzieci, „żeby maluchy się najadły”. Do dziś wspominamy stosy naleśników, pierogów czy przepyszne obiadki.


Okolica jest ciekawa – spacerowaliśmy po lesie, widzieliśmy tam makietę samolotu Łoś, który rozbił się w tych okolicach. Chodziliśmy na lody i na plac zabaw do Dłutowa, wędrowaliśmy po wsi, podziwiając kury, perliczki, kaczki, owce, krowy... a przede wszystkim konie. To dla nich tu przyjechaliśmy.


Podziwialiśmy konie na łąkach, w zagrodach, w boksach. Moje dzieci tuliły się do nich, głaskały, przytulały… Kornelka, trzymana na rękach, obejmowała łeb konika i mówiła: „Kocham cię, wiesz?” Kajtek zapamiętale karmił zwierzęta i przyglądał się godzinami, jak wygląda opieka i pielęgnacja wierzchowców.


Maluchy nie jeździły konno, bo… są jeszcze maluchami. Po prostu mogły wsiąść na grzbiet zwierzęcia i oswajać się z nim, ale, jeśli ktoś zdecyduje się pojechać choćby na jeden dzień ze starszymi pociechami, może już próbować z nimi wziąć udział w lekcji nauki jazdy konnej. Widziałam, jak pan Wiktor prowadzi takie zajęcia i podziwiałam go za cierpliwość oraz poczucie humoru.
Jeśli zdecydujecie się pojechać, koniecznie wykupcie obiady u pani Jadwigi:)

 

Oprócz jazdy konnej dla dzieci i dorosłych, jest możliwość przejechania się bryczką, zrobienia ogniska, a przede wszystkim odpoczynku od zgiełku miasta.


Tu jest cicho, spokojnie i rodzinnie… Można zorganizować urodziny, imprezę okolicznościową, a myślę, że to miejsce nadaje się do tego znakomicie – jest blisko, a na pewno spodoba się miłośnikom koni, wsi i wspaniałego jedzenia.
My z pewnością zamierzamy tu wracać podczas naszych wędrówek po Łodzi i okolicach, może pojedziemy już we wrześniu na weekendowe spotkanie z konikami i  naleśnikami pani Jadwigi? Kto wie :-)

 

Anita, Kajtek i Kornelka

 

Dane teleadresowe:

Dolina Koni - Gospodarstwo Agroturystyczne

Wiktor Śpionek

www.dolina-koni.pl

Dłutówek 12

95-081 Dłutów


tel. (44) 634 03 50
602678221

 

Fot: www.dolina-koni.pl

 

Anita Janas

Anita Janas

Mama Kajtka i Kornelki, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 35 w Łodzi, arteterapeutka, wielbicielka kina, teatru i wycieczek, pochłania książki i sama czasem coś pisze "do szuflady".

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: VIII Salon Ciekawej Książki więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
VIII Salon Ciekawej Książki
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki

Za nami VIII edycja Salonu Ciekawej Książki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 renomowanych wydawnictw oraz 40 znanych autorów. W ciągu 3 dni (16-18 listopada) Halę Expo odwiedziło 10 320 osób. więcej »
VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi

"Nie ma Polski bez literatury" to tegoroczne hasło przewodnie targów. Salon Ciekawej Książki jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników czytania nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach. więcej »
NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i NIEMAPA zapraszają do rodzinnego tropienia sztuki w przestrzeni miasta zarówno na spacerach jak i w na wystawie "NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki". więcej »
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE
Patronat CzasDzieci.pl

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE

Wyłonienie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu okazało się dla niemałym
wyzwaniem. Niezbyt obszerny wybór tekstów nie tylko nie ułatwił wyboru,
ale nawet go utrudnił. Poziom, zwłaszcza wśród młodszych uczestników, był wyrównany. więcej »
Uprowadzona księżniczka

Uprowadzona księżniczka

Podczas kolejnego deszczowego popołudnia wybrałam się z dziećmi do kina. Od kilku dni mijaliśmy plakat z filmem "Uprowadzona księżniczka", który bardzo maluchy zainteresował. więcej »
Zaczytani

Zaczytani

To naprawdę niezwykła akcja? Kilka miesięcy temu usłyszałam o niej po raz pierwszy. Zapisałam się na kurs bajkoterapii, gdzie wraz z kilkunastoma osobami odkrywałam tajemnice bajek :) więcej »
Teatralna Karuzela

Teatralna Karuzela

Na przełomie maja i czerwca mogliśmy obejrzeć mnóstwo spektakli w ramach Teatralnej Karuzeli. W przyszłym roku odbędzie się już IX. Teatralna Karuzela, zatem warto się przygotować i, przeglądając stronę Teatru Pinokio, wybrać coś dla siebie. więcej »
Warsztaty w Teatrze Wielkim

Warsztaty w Teatrze Wielkim

Cztery zajęcia, każde trwające godzinę, przybliżyło nas do tego, by poznać proces powstawania przedstawienia oraz przybliżyć nam świat teatru. więcej »
Park Śniadaniowy

Park Śniadaniowy

W każde sobotnie letnie przedpołudnie Park Źródliska zamienia się w Park Śniadaniowy. Na stoiskach znajdują przepyszne smakołyki, a rozłożone leżaki zachęcają do odpoczynku. Można spróbować lodów, a także wspaniałych napojów i przekąsek. więcej »
Muzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii

Trafiliśmy tu zupełnie przez przypadek. Podczas spaceru po Baśniowej Łodzi pani pokazywała maluchom figurki Filemona i Bonifacego, a ja zapytałam, czy są tu może jakieś zajęcia dla maluchów. I tak oto w kolejną niedzielę wyruszyliśmy na warsztaty filmowe. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy...  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik....  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019