Łódź

Park Trampolin Saltos

Park Trampolin Saltos

W niedzielne popołudnie wybraliśmy się z całą rodziną do Parku Trampolin Saltos, nowootwartego punktu przy ulicy Srebrzyńskiej 2/4.

 

Chciałabym podkreślić, iż lokalizacja sprzyja weekendowym rozrywkom, gdyż znajduje się w pobliżu centrum miasta, blisko łódzkiej Manufaktury. Minusem obecnie jest brak po drodze jakichkolwiek wskazówek/reklam dotyczących dojazdu do Saltosa.


Na miejscu spotkaliśmy się z miłą obsługą i przyjaznym podejściem. Dobrze oceniam całą infrastrukturę obiektu. Dużym plusem są czyste szatnie i sanitariaty oraz taras widokowy dla osób towarzyszących, który pozwala obserwować zabawę uczestników.


Zajęcia rozpoczęły się punktualnie rozgrzewką prowadzoną przez jednego z trenerów. Kilkuminutowe ćwiczenia umiejętnie dobrane przez prowadzącego, pozwoliły aktywnie korzystać z atrakcji obiektu, minimalizując ryzyko wystąpienia kontuzji.


Bardzo podobało mi się rozmieszczenie stref do wykonywania różnorodnych ćwiczeń. Cała sala podzielona jest logicznie na miejsce zabaw dla najmłodszych i mniej doświadczonych uczestników oraz na punkty wymagające większego zaangażowania, wysiłku i umiejętności.

 

W pierwszej strefie znajduje się duża ilość pojedynczych trampolin, które tworzą swoistego rodzaju tor przeszkód, ze względu na pojawiające się między nimi różnej wielkości bariery do przeskakiwania. Ponadto znajduje się tutaj „skoczne” boisko do koszykówki i mini-basen z gąbkami. Najmłodsi mogą przeżyć dreszczyk emocji przeprawiając się z jednej strony basenu na drugą, korzystając z lin umieszczonych nad basenem. Druga część sali zawierająca kilka ścieżek gimnastycznych, może pomieścić sporą grupę bardziej doświadczonych uczestników.

 

Swoje miejsce do popisów gimnastycznych, wykonywania złożonych figur akrobatycznych, salt, itp. mają dorośli  i profesjonalni sportowcy na bardzo dużej trampolinie. Poza nią można tam skorzystać z drugiego basenu z gąbkami   pokaźnych wymiarów.


Uważam, że coś, co wymagałoby poprawy, to zaangażowanie trenerów do organizowania zabaw, konkursów itp. dla uczestników i demonstracji ćwiczeń z wykorzystaniem wszelkich dostępnych atrakcji.


Przez całą godzinę nasza zabawa była bardzo energetyczna, w rytmie odpowiadającej klimatowi miejsca muzyki; dostarczyła nam wszystkim sporych emocji. Przyjemnie było dostrzec błysk w oczach naszych córek i zmagania nas rodziców. Uważamy, iż pobyt w parku trampolin jest dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Gorąco polecam!


Dorota z Rodziną

 

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)