Łódź » Wiadomości lokalne » Biała foka w Baśniowej Kawiarence - recenzja

Biała foka w Baśniowej Kawiarence - recenzjapowiększ

Biała foka w Baśniowej Kawiarence - recenzja


Uwielbiamy Baśniową Kawiarenkę. Kiedy tam wchodzimy z szarej ulicy Narutowicza, pochłania nas zaraz magiczny i barwny świat. To miejsce jest czarodziejskie. Ma się wrażenie zwalniania czasu, wszystko staje się nieważne, poza niepowtarzalnym klimatem kawiarenki.


Tutaj herbatka smakuje jak najwspanialszy nektar, a desery wprost rozpływają się w ustach. Ta chwila, kiedy kosztujemy czekoladowego deseru Kopciuszka albo próbujemy ciasteczek Czerwonego Kapturka, jest niezwykła, to tak jakbyśmy zatrzymywali zegar i cieszyli słodkością chwili.


Baśniowa Kawiarenka jest też magicznym miejscem nie tylko ze względu na wystrój – jest kolorowo, przytulnie, są lalki, marionetki, kukły , szafka z książkami, lecz przede wszystkim na życzliwych i serdecznych ludzi, którzy ją tworzą. Widać, że to dla nich nie tylko praca, ale pasja, sposób na życie i że sprawia im to ogromną radość.


Jak już wspomniałam, uwielbiamy Baśniową Kawiarenkę. Dlatego nie mogliśmy  doczekać się sobotniego spektaklu „ Białej foki”. I nie zawiedliśmy się. Znów widzieliśmy rozdziawione z zachwytu dziecięce buzie, znów podziwialiśmy rozszerzone ze zdziwienia małe oczęta i z rozczuleniem śmialiśmy się z maluchów, którzy, śledząc akcję, nie mogły powstrzymać się od komentarzy.


„Biała foka” to historia o tym, jak trudno być innym, jak niełatwo jest, kiedy różnimy się od swoich rodziców, znajomych, sąsiadów. Inność jest często przyczyną odrzucenia albo złego potraktowania. To też opowieść o okrutnym i bezmyślnym postępowaniu człowieka wobec zwierząt. Dlatego ten spektakl uczy nas tolerancji, otwartości na inność, nieodrzucania kogoś, tylko dlatego, że różni się od nas. I uczy nas też, byśmy szanowali zwierzęta, nie byli dla nich wrogami, lecz przyjaciółmi.


Jest to adaptacja opowiadania R. Kiplinga, będącego częścią „Księgi dżungli”. Bohaterem przedstawienia jest Kotik – foka, która rodzi się biała. Rodzice martwią się o syna, ale odmienne umaszczenie ratuje życie naszemu maluchowi. Poławiacze fok oszczędzają go, bojąc się jego niezwykłego wyglądu. Kotika cechuje nie tylko odwaga i mądrość, jest również wytrwały, bohaterski i dzielny – postanawia uratować inne foki przed okrutnym losem, jaki zgotowali im ludzie. Czy mu się to uda? Czy podczas pięcioletnich poszukiwań odnajdzie miejsce, do którego nie ma dostępu człowiek i w którym inne foki byłyby bezpieczne? Jaką rolę w tym trudnym zadaniu odegra najbrzydsze stworzenie na świecie – krowa morska? Czy pomoże Kotikowi biała sowa, a może mors czy konik morski?
Warto zabrać dzieci na ten spektakl, jest mądry,  wartościowy i uczy nas, że należy dążyć do celu wbrew przeciwnościom. Tak robi Kotik, szukając dla swoich towarzyszy, wyspy bez ludzi. Biała foka pokonuje własne słabości i przeciwności losu, Kotik jest zdeterminowany i pragnie pomóc innym fokom.


W tym przedstawieniu piękne są kukły, lalki i półmaski, czyli maski tylko częściowe, nie zakrywające całej twarzy i oczu. Kotik jest tak śliczną foką, że ma się ochotę go przytulić i pogłaskać po białym futerku.


W całym spektaklu grają, pośrodku Kawiarenki, tylko pani Urszula Binkowska i pan Włodzimierz Twardowski. I to grają mistrzowsko. Mają chyba tysiąc rąk, bo raz są Kotikiem, za chwilkę innymi fokami, krową morską, sową czy morsem.
A piosenki, jak zwykle, wspaniałe, pełne energii, ruchu, melodyjne i skoczne.
Po spektaklu pan Włodzimierz pokazał dzieciom wszystkie lalki, które brały udział
w przedstawieniu, a także chwilę zajął maluchy rozmową o różnych teatralnych sprawach.


Naprawdę, polecamy Wam obejrzenie „Białej foki” , ale także innych przedstawień w Baśniowej Kawiarence. Za dwa miesiące ma odbyć się premiera „Na wyspach Bergamutach” i my już nie możemy się jej doczekać.


       Anita (mama) i Kajtek (synek)

 

Cały repertuar Baśniowej Kawiarenki TUTAJ>>>

 

Zdjęcia pochodzą ze strony Baśniowej Kawiarenki.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: VIII Salon Ciekawej Książki więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
VIII Salon Ciekawej Książki
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki

Za nami VIII edycja Salonu Ciekawej Książki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 renomowanych wydawnictw oraz 40 znanych autorów. W ciągu 3 dni (16-18 listopada) Halę Expo odwiedziło 10 320 osób. więcej »
VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi

"Nie ma Polski bez literatury" to tegoroczne hasło przewodnie targów. Salon Ciekawej Książki jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników czytania nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach. więcej »
NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i NIEMAPA zapraszają do rodzinnego tropienia sztuki w przestrzeni miasta zarówno na spacerach jak i w na wystawie "NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki". więcej »
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE
Patronat CzasDzieci.pl

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE

Wyłonienie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu okazało się dla niemałym
wyzwaniem. Niezbyt obszerny wybór tekstów nie tylko nie ułatwił wyboru,
ale nawet go utrudnił. Poziom, zwłaszcza wśród młodszych uczestników, był wyrównany. więcej »
Uprowadzona księżniczka

Uprowadzona księżniczka

Podczas kolejnego deszczowego popołudnia wybrałam się z dziećmi do kina. Od kilku dni mijaliśmy plakat z filmem "Uprowadzona księżniczka", który bardzo maluchy zainteresował. więcej »
Zaczytani

Zaczytani

To naprawdę niezwykła akcja? Kilka miesięcy temu usłyszałam o niej po raz pierwszy. Zapisałam się na kurs bajkoterapii, gdzie wraz z kilkunastoma osobami odkrywałam tajemnice bajek :) więcej »
Teatralna Karuzela

Teatralna Karuzela

Na przełomie maja i czerwca mogliśmy obejrzeć mnóstwo spektakli w ramach Teatralnej Karuzeli. W przyszłym roku odbędzie się już IX. Teatralna Karuzela, zatem warto się przygotować i, przeglądając stronę Teatru Pinokio, wybrać coś dla siebie. więcej »
Warsztaty w Teatrze Wielkim

Warsztaty w Teatrze Wielkim

Cztery zajęcia, każde trwające godzinę, przybliżyło nas do tego, by poznać proces powstawania przedstawienia oraz przybliżyć nam świat teatru. więcej »
Park Śniadaniowy

Park Śniadaniowy

W każde sobotnie letnie przedpołudnie Park Źródliska zamienia się w Park Śniadaniowy. Na stoiskach znajdują przepyszne smakołyki, a rozłożone leżaki zachęcają do odpoczynku. Można spróbować lodów, a także wspaniałych napojów i przekąsek. więcej »
Muzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii

Trafiliśmy tu zupełnie przez przypadek. Podczas spaceru po Baśniowej Łodzi pani pokazywała maluchom figurki Filemona i Bonifacego, a ja zapytałam, czy są tu może jakieś zajęcia dla maluchów. I tak oto w kolejną niedzielę wyruszyliśmy na warsztaty filmowe. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy...  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik....  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019