Łódź » Wiadomości lokalne » Nasz ulubiony czarny charakter to...

Nasz ulubiony czarny charakter to...powiększ

Nasz ulubiony czarny charakter to...

„Nasz ulubiony czarny charakter to…”, Kluby biorące udział w projekcie "Mały Książkomaniak" musiały przedstawić swój ulubiony literacki czarny charakter i uzasadnić swój wybór. Do wykonanego zadania Kluby mogły również dołączyć rysunek przedstawiający wybranego przez nie negatywnego bohatera.

 

Przedstawiamy odpowiedzi dzieci:

 

pm 221 (Klub Książkowych Odkrywców)

„Nasz ulubiony czarny charakter to…”

Przedszkolaki z Klubu Książkowych Odkrywców uznały, że ich ulubionym czarnym charakterem jest wilk. Ta postać występuje w bajkach lubianych przez wszystkie dzieci tj. „Czerwony Kapturek”, „Trzy Świnki”, „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Klubowicze uważają, że wilk jest najciekawszym czarnym charakterem, ponieważ jest sprytny i przebiegły. Dzięki niemu bajki są dużo bardziej interesujące.
W ostatnich dniach przypomnieliśmy sobie treść tych bajek, a następnie stworzyliśmy plakat opisujący postać wilka. Dzieci wykonały również prace plastyczne przedstawiające ich ulubiony czarny charakter.

 

Pm 200 (Klub Biedroneczki czytają książeczki)

„Nasz ulubiony czarny charakter to…”
         Wilk, bo jest……………       

Laura – sprytny 
Tosia – przebiegły
Antosia – okrutny
Tymek – czarny
Staś – żarłoczny, bo zjadł babcię i Czerwonego Kapturka
Lila – chciwy
Zuzia – nieładny
Jula – brzydki
Michalina – oszustem
Tola – przymilający
Gabrysia – szarobury
Ola M. – groźny
Ola S. – zły
Natalia – okrutny
Kacper – niegrzeczny
Wiktoria – kłamczuchem
Maja – podstępny
Alan - niedobry
Kim – dziwny
Dawid – podły
Jaś – okropny

Dzieci wybrały akurat tego bohatera literackiego, ponieważ wilk wyrządził najwięcej krzywdy innym. Oprócz Czerwonego Kapturka i babci zjadł jeszcze koźlątka oraz miał chrapkę na świnki. Do każdej bajki wprowadza niepokój. Zarówno jego wygląd nie przypadł dzieciom do gustu, jak i jego niepoprawne zachowanie. Wilk budzi w dzieciach strach i przerażenie. Nie ma przyjaciół a to świadczy o tym, że jest zły.

 

Przedszkole Miejskie nr 200 w Łodzi – klub „Czytające kotki”
„Nasz ulubiony czarny charakter to…”
Dzieci wymieniły następujące czarne charaktery:

Gargamel - „Smerfy”
Cruella – „101 dalmatyńczyków”
Macocha i siostry – „Kopciuszek”
Kret, żaba – „Calineczka”
Wilk – „Świnki trzy”
Wilk – „Czerwony Kapturek”
Czarownica – „Jaś i Małgosia”
Zła Królowa – „Królewna Śnieżka”, Królowa Śniegu”, „Śpiąca Królewna”
Władca ciem – „Biedronka i czarny kot”

Po grupowym głosowaniu Kotki wybrały jeden czarny charakter: Czarownicę z „Jasia i Małgosi”. Czarownica chciała upiec i zjeść dzieci. Chciała ukarać dzieci, za to że podjadały słodycze z jej chatki. Na szczęście do tego nie doszło i Jaś i Małgosia uratowały się i szczęśliwie wróciły do swojego domu, do rodziców.
Dzieci z klubu „Czytające kotki” dzięki temu czarnemu charakterowi nauczyły się, że nie wolno oddalać się od rodziców, chodzić samemu po lesie i nie należy objadać się słodyczami.

 

SP 83 (Klub Białe kruki)
Ulubionym czarnym charakterem naszego klubu została Królowa Śniegu z baśni Hansa Christiana Andersena.

Królowa Śniegu była cała biała. Jej usta były niebieskie, a oczy czarne. Miała zimne i złe serce. Na głowie nosiła dużą kolczastą koronę zrobioną z sopli lodu. Nosiła długi futrzany płaszcz z kawałkami lodu, a także białą pelerynę przyczepioną do ramion.
Królowa Śniegu to jedyna z najbardziej bezwzględnych postaci literackich, której obce były jakiekolwiek ciepłe, serdeczne uczucia. Chciała pozyskać chłopca Kaja dla swych niecnych uczynków. Wybraliśmy tę postać, ponieważ była piękna, ale miała złe i lodowate serce.

 

SP 199 (Klub Pożeracze liter)
Nasz ulubiony czarny charakter to Baba Jaga z bajki „Jaś i Małgosia”.
Baba Jaga była brzydka, miała bąble na twarzy i chustę na głowie. Miała rozczochrane włosy, czarne ubranie i była prawie ślepa. Baba Jaga miała zielonkawą twarz i włosy. Ta czarna postać była przekonująca, udawała starszą miłą panią, żeby zwabić do siebie dzieci. Była stara i słaba, ale podstępna. Była niemiła i wścibska. Baba Jaga była zła, chciała wrzucić do pieca Jasia i Małgosię, ale dzieci były od niej sprytniejsze i udało im się ją pokonać. Baba Jaga miała duży dom z piernika i różnych smakołyków ponieważ była bogata. Cały swój majątek zdobyła okradając innych dobrych ludzi. Baba Jaga to nasz ulubiony czarny charakter bo bajka o niej uczy wszystkich, że nie wolno ufać nieznajomym. Chociaż mają piękne rzeczy dla nas to mogą okazać się bardzo złymi ludźmi.

 

SP 177 (Od deski do deski)
Voldemort to główny czarny charakter książek z serii o Harrym Potterze autorstwa J. K. Rowling. Naprawdę nazywa się Tom Marvolo Riddle. Stoi na czele wszystkich śmierciożerców. Jego rodzicami byli Tom Riddle (senior ) i Meropa Gaunt. Voldemort  jest bardzo dalekim krewnym Harrego.

Lord Voldemort nie ma przyjemnej powierzchowności. Jego wygląd wskazuje na wyniszczenie organizmu: łysa czaszka, tylko szczątkowe fragmenty nosa, wychudzenie  i biała skóra. W dodatku długie paznokcie i prawie czarne zęby. Ubiera się w czarne szaty. Całość budzi niechęć  i strach.

Na uwagę zasługuje jego niezwykły talent do czarowania  i rzucania uroków. Posiadł też inną unikalną umiejętność, czyli rozumienie i posługiwanie się językiem węży. Obydwa te talenty przejawiał od dziecka. Jest osobą dobrze wykształconą.

Jego ogromnymi wadami są brutalność, chęć zemsty i osiąganie celów za wszelką cenę. Przykładami tego są: zabicie rodziców Harrego, zniszczenie Ministerstwa Magii i Czarodziei czy atak podczas mistrzostw quidditcha.

Ten, którego imienia nie wolno wymawiać postrzegany jest  jako osoba okropna i o złym usposobieniu.

Naszym  zdaniem Mroczny Pan jest świetnie wymyśloną, lecz złą do szpiku kości postacią. Wybraliśmy go, ponieważ jest intrygujący, tajemniczy i stworzony z wielką fantazją.

 

Poniżej w galerii prezentujemy prace klubów.

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: VIII Salon Ciekawej Książki więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
VIII Salon Ciekawej Książki
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki

Za nami VIII edycja Salonu Ciekawej Książki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 renomowanych wydawnictw oraz 40 znanych autorów. W ciągu 3 dni (16-18 listopada) Halę Expo odwiedziło 10 320 osób. więcej »
VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi

"Nie ma Polski bez literatury" to tegoroczne hasło przewodnie targów. Salon Ciekawej Książki jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników czytania nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach. więcej »
NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i NIEMAPA zapraszają do rodzinnego tropienia sztuki w przestrzeni miasta zarówno na spacerach jak i w na wystawie "NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki". więcej »
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE
Patronat CzasDzieci.pl

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE

Wyłonienie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu okazało się dla niemałym
wyzwaniem. Niezbyt obszerny wybór tekstów nie tylko nie ułatwił wyboru,
ale nawet go utrudnił. Poziom, zwłaszcza wśród młodszych uczestników, był wyrównany. więcej »
Uprowadzona księżniczka

Uprowadzona księżniczka

Podczas kolejnego deszczowego popołudnia wybrałam się z dziećmi do kina. Od kilku dni mijaliśmy plakat z filmem "Uprowadzona księżniczka", który bardzo maluchy zainteresował. więcej »
Zaczytani

Zaczytani

To naprawdę niezwykła akcja? Kilka miesięcy temu usłyszałam o niej po raz pierwszy. Zapisałam się na kurs bajkoterapii, gdzie wraz z kilkunastoma osobami odkrywałam tajemnice bajek :) więcej »
Teatralna Karuzela

Teatralna Karuzela

Na przełomie maja i czerwca mogliśmy obejrzeć mnóstwo spektakli w ramach Teatralnej Karuzeli. W przyszłym roku odbędzie się już IX. Teatralna Karuzela, zatem warto się przygotować i, przeglądając stronę Teatru Pinokio, wybrać coś dla siebie. więcej »
Warsztaty w Teatrze Wielkim

Warsztaty w Teatrze Wielkim

Cztery zajęcia, każde trwające godzinę, przybliżyło nas do tego, by poznać proces powstawania przedstawienia oraz przybliżyć nam świat teatru. więcej »
Park Śniadaniowy

Park Śniadaniowy

W każde sobotnie letnie przedpołudnie Park Źródliska zamienia się w Park Śniadaniowy. Na stoiskach znajdują przepyszne smakołyki, a rozłożone leżaki zachęcają do odpoczynku. Można spróbować lodów, a także wspaniałych napojów i przekąsek. więcej »
Muzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii

Trafiliśmy tu zupełnie przez przypadek. Podczas spaceru po Baśniowej Łodzi pani pokazywała maluchom figurki Filemona i Bonifacego, a ja zapytałam, czy są tu może jakieś zajęcia dla maluchów. I tak oto w kolejną niedzielę wyruszyliśmy na warsztaty filmowe. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy...  
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami!  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019