Łódź » Wiadomości lokalne » Taneczny spektakl "Ostatni płatek śniegu" w Teatrze V6

Taneczny spektakl "Ostatni płatek śniegu" w Teatrze V6powiększ

Taneczny spektakl "Ostatni płatek śniegu" w Teatrze V6

Tytułowy „ostatni płatek śniegu” jest początkiem przygody,  jaką możemy, wspólnie z aktorami, przeżyć podczas tego wyjątkowego, wręcz magicznego przedstawienia.


Po zgaszeniu świateł i odsłonięciu kurtyny ukazał się Św. Mikołaj i jego pomocnicy pakujący prezenty na sanie. Gdy Mikołaj dowiedział się, że nie ma śniegu,  był zasmucony, bo bez śniegu nie ma przecież świąt. Kiedy doszła do niego wiadomość, że Królowa Śniegu została uwięziona, natychmiast zlecił swoim elfom, aby znalazły odważnego chłopca, który pomógłby w jej uwolnieniu. Pewien chłopiec, stojąc w oknie, wyczekiwał pierwszej gwiazdki na niebie oraz Mikołaja, jednak ten nie przyjeżdżał. Znużony czekaniem chłopiec zasnął i wtedy przyśnił mu się elf, który poprosił go o pomoc w uwolnieniu Królowej Śniegu, aby ta mogła sprawić, że w święta świat będzie pokryty białym puchem i żeby Mikołaj mógł dotrzeć do wszystkich dzieci z prezentami. Drogę do zamku, w którym była więziona Królowa, miał wyznaczać ostatni płatek śniegu.


Po przebudzeniu chłopiec od razu zabrał się za pakowanie i wyruszył w podróż.
Przeżył kilka przygód, między innymi przygodę w podmorskiej krainie, gdzie złota rybka przekazała mu sekretne zaklęcie, które miało  mu pomóc w sytuacji zagrożenia. Po dotarciu do zamku chłopiec uwolnił królową i wszystko wróciło na swoje miejsce, tzn. zaczął padać śnieg, aby święta były białe i wesołe.


Na koniec tej sztuki zabrzmiała piosenka „All I want for Christamas is You” w wersji polskiej, a wszyscy  zebrali się, by wspólnie zatańczyć.


Przedstawienie w reżyserii Tomasza Filipiaka jest wyjątkowe, angażujące małych widzów w historię, która toczy się na scenie przy współudziale jedenastu tancerzy - aktorów. To wyjątkowy i pełen wrażeń spektakl taneczno-akrobatyczny z elementami wokalnymi w choreografii Ilony Gumowskiej oraz Natalii Kielan. Wybitnym występom taneczno-akrobatycznym dodatkowo towarzyszyły przepiękne kostiumy, przygotowane przez Annę Krawczyk – Filipiak. Za charakteryzację odpowiada  Julia Estera.


Występ trwał ok. 1 godziny, wstęp kosztował 25zł.
Spektakl przeznaczony dla dzieci od 5 roku życia.
Teatr V6 znajduje się przy ul. Żeromskiego 74/76 w Łodzi.


Jestem przekonana, że Wasze pociechy będą zadowolone, bo ja, po obejrzeniu spektaklu, wyszłam zachwycona. Polecam go i małym, i dużym widzom!


Dominika Marcinkowska, kl. 5a, Szkoła Podstawowa nr 35 w Łodzi


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: VIII Salon Ciekawej Książki więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
VIII Salon Ciekawej Książki
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki

Za nami VIII edycja Salonu Ciekawej Książki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 renomowanych wydawnictw oraz 40 znanych autorów. W ciągu 3 dni (16-18 listopada) Halę Expo odwiedziło 10 320 osób. więcej »
VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi

"Nie ma Polski bez literatury" to tegoroczne hasło przewodnie targów. Salon Ciekawej Książki jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników czytania nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach. więcej »
NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i NIEMAPA zapraszają do rodzinnego tropienia sztuki w przestrzeni miasta zarówno na spacerach jak i w na wystawie "NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki". więcej »
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE
Patronat CzasDzieci.pl

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE

Wyłonienie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu okazało się dla niemałym
wyzwaniem. Niezbyt obszerny wybór tekstów nie tylko nie ułatwił wyboru,
ale nawet go utrudnił. Poziom, zwłaszcza wśród młodszych uczestników, był wyrównany. więcej »
Uprowadzona księżniczka

Uprowadzona księżniczka

Podczas kolejnego deszczowego popołudnia wybrałam się z dziećmi do kina. Od kilku dni mijaliśmy plakat z filmem "Uprowadzona księżniczka", który bardzo maluchy zainteresował. więcej »
Zaczytani

Zaczytani

To naprawdę niezwykła akcja? Kilka miesięcy temu usłyszałam o niej po raz pierwszy. Zapisałam się na kurs bajkoterapii, gdzie wraz z kilkunastoma osobami odkrywałam tajemnice bajek :) więcej »
Teatralna Karuzela

Teatralna Karuzela

Na przełomie maja i czerwca mogliśmy obejrzeć mnóstwo spektakli w ramach Teatralnej Karuzeli. W przyszłym roku odbędzie się już IX. Teatralna Karuzela, zatem warto się przygotować i, przeglądając stronę Teatru Pinokio, wybrać coś dla siebie. więcej »
Warsztaty w Teatrze Wielkim

Warsztaty w Teatrze Wielkim

Cztery zajęcia, każde trwające godzinę, przybliżyło nas do tego, by poznać proces powstawania przedstawienia oraz przybliżyć nam świat teatru. więcej »
Park Śniadaniowy

Park Śniadaniowy

W każde sobotnie letnie przedpołudnie Park Źródliska zamienia się w Park Śniadaniowy. Na stoiskach znajdują przepyszne smakołyki, a rozłożone leżaki zachęcają do odpoczynku. Można spróbować lodów, a także wspaniałych napojów i przekąsek. więcej »
Muzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii

Trafiliśmy tu zupełnie przez przypadek. Podczas spaceru po Baśniowej Łodzi pani pokazywała maluchom figurki Filemona i Bonifacego, a ja zapytałam, czy są tu może jakieś zajęcia dla maluchów. I tak oto w kolejną niedzielę wyruszyliśmy na warsztaty filmowe. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy...  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik....  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019