Łódź

Muzealne Piąteczki: Akademia Młodego Etnografa - cykl zajęć

Muzealne Piąteczki: Akademia Młodego Etnografa - cykl zajęć

W ramach Akademii w każdy wtorek i/lub piątek o 16:15 zapraszamy wszystkie dzieci od 3 do 6 roku życia wraz z opiekunami na rodzinne warsztaty twórcze w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi (plac Wolności 14).

 

Koszt zajęć: 15 PLN (w tym bilet wstępu) lub karnet na 4 wejścia za 50 PLN (karnet do wykorzystania w okresie 8 tygonii).


Zapisy: edukacja@maie.lodz.pl
telefon/sms 665 655 606
Facebook @edumaielodz

 

AKADEMIA MŁODEGO ETNOGRAFA - 18, 25 LISTOPAD  i 2, 9 GRUDNIA 2022

AKADEMIA MŁODEGO ... - 21,28 PAŹDZIERNIK i 4 LISTOPAD 2022

AKADEMIA MŁODEGO ARCHEOLOGA 

 

23.09.2022 r.(piątek)

POD SKRZYDŁAMI FENIKSA

Podczas pierwszych zajęć z cyklu Akademia Młodego Archeologa obudzimy ognistego ptaka – Feniksa, który drzemie w pierścieniu znajdującym się na wystawie „Obyś żył szczęśliwy…”. Stanie się on naszym przewodnikiem i pomoże nam zgłębić tajemnice Grodziska w Tumie. Zainspirowani mityczną postacią stworzymy własne przedstawienia Feniksa.

 

30.09.2022 r.(piątek)

NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI

Kolejne spotkanie z cyklu Akademia Młodego Archeologa będzie okazją do pochylenia się nad wczesnośredniowieczną biżuterią. Zastanowimy się z jakich materiałów mogły być wykonane ozdoby, dowiemy się jak wyglądały oraz odpowiemy na pytania czy każdy mógł je nosić i czy były podobne dzisiejszej biżuterii.

 

07.10.2022 r.(piątek)

TROPEM TUMSKICH ZWIERZĄT

W naszym Muzeumaż roi się od zwierząt! Odszukać je można jedynie dzięki skupieniu i spostrzegawczości. Podczas warsztatów z cyklu Akademia Młodego Archeologa wytężymy nasz sokoli wzrok i sprawdzimy ile z nich znajduje się na wystawie czasowej „Obyś żył szczęśliwy…”. Następnie przyjrzymy się wyjątkowemu zwierzęciu, które od wieków towarzyszy człowiekowi (a zwłaszcza rycerzowi!).

 

14.10.2022 r.(piątek)

ZNAKI NA CERAMICE

Najczęściej odnajdywany przez archeologów zabytek to ceramika. Nie inaczej było podczas wykopalisk na Grodzisku w Tumie. Podczas warsztatów sprawdzimy jak wyglądały wczesnośredniowieczne naczynia oraz jakie wzory pokrywały ich powierzchnię, a następnie spróbujemy je odtworzyć.

 

16.09.2022 r.(piątek)

WIEŃCÓW CI U NAS DOSTATEK…

Głównym symbolem święta plonów był wieniec dożynkowy. Wykonany ze zbóż, kwiatów i owoców miał symbolizować dostatek oraz dumę z zebranych plonów. Zachęcamy najmłodszych do udziału w warsztatach, w trakcie których przygotujemy mały, papieroplastyczny wieniec dożynkowy. Zapraszamy!  

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć