Łódź

Lato z Radiem w Działoszynie! Familijny piknik

Lato z Radiem w Działoszynie! Familijny piknik

JUŻ 9 LIPCA LATO Z RADIEM W DZIAŁOSZYNIE. W PROGRAMIE
M.IN. FAMILIJNY PIKNIK, KONKURSY I ZABAWY

 

W najbliższą sobotę, 9 lipca, Program 1 Polskiego Radia zaprasza słuchaczy do wspólnej zabawy. Dziennikarze Jedynki przygotowali wiele atrakcji podczas Familijnego Pikniku, który odbędzie się w Regionalnym Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie. Popularna wakacyjna audycja to nie tylko najlepsza muzyka, czy audycje plenerowe, ale także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Wygrać można m.in. 50 rowerów trekkingowych, zaproszenia do wielu ciekawych miejsc, wyjątkowe koszulki oraz maskotki Lata z Radiem – w tym roku są to Rysie. Audycji „Lato z Radiem” można słuchać niezmiennie, od poniedziałku do soboty, w godz. 9.00-12.00.

 

Familijny Piknik w Działoszynie to już trzeci wakacyjny przystanek na trasie Lata z Radiem 2022. W sobotę, 9 lipca, na słuchaczy radiowej Jedynki oraz turystów odwiedzających malowniczo położone nad Wartą miasteczko – czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych przez dziennikarzy radiowej Jedynki i Polskiego Radia Dzieciom.

Gospodarzami plenerowego wydania „Lata z Radiem” (godz. 9.00-12.00) będą Sława Bieńczycka i Roman Czejarek. W programie również – prowadzona przez Roberta Kamyka – „Muzyczna Jedynka” (godz. 14.00-15.00). Nie zabraknie oczywiście aktywności fizycznych – Natalia Litwiniuk poprowadzi  w Działoszynie gimnastykę pod hasłem „Obudź się” (godz. 11.20-11.50) oraz ćwiczenia relaksacyjne „Zregeneruj się” (godz. 16.00-16.30).

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom zaproszą słuchaczy na transmisję koncertu zespołu Centrum Uśmiechu, który zagra od godz. 12.00. Zespół ten tworzy grupa przyjaciół, których największą pasją jest muzyka. W ich twórczości są elementy folku, popu, rocka i muzyki klasycznej. Inspiracją do pierwszych utworów były wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Polskie Radio Dzieciom zaprosi również dzieci do wspólnego śpiewania i grania na instrumentach perkusyjnych. Najmłodsi słuchacze będą mogli wziąć udział w quizach, zabawach ruchowych oraz bajkowych zgadywankach.

Na scenie działoszyńskiego „Lata z Radiem” pojawi się również Orkiestra Cementowni Warta. To zespół mocno związany z historią miasta. Powstał w 1887 roku, a w jego składzie są dziś potomkowie założycieli. Wykonują utwory wielkich mistrzów klasyki, muzykę ludową, estradową, jazz, uwertury, arie operowe czy muzykę współczesną.

Podczas Pikniku Rodzinnego w Działoszynie przewidziano również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Oprócz „Peletonu Lata z Radiem”, „Skojarzeń”, czy Trasy Reporterskiej, nowością tegorocznej akcji Jedynki jest Plebiscyt „Liga Superbohaterów”. Ma on na celu przedstawienie sylwetek osób niosących pomoc innym oraz wyróżnienie ludzi o wielkim sercu, wspierających najbardziej potrzebujących. Znamy już pierwszą finalistkę– jest nią Pani Ewa Pawlicka z Wągrowca-  zaangażowana w liczne akcje charytatywne, w tym m.in. w zbiórki na rzecz małych mieszkańców z domów dziecka. Na stronie Programu Pierwszego Polskiego Radia dostępny jest formularz, za pośrednictwem którego można zgłaszać kandydatury kolejnych „Superbohaterów”.

Podczas wakacji dziennikarze Polskiego Radia odwiedzą jeszcze sześć miejscowości w różnych rejonach Polski, gdzie odbędą Pikniki „Lata z Radiem”: 16 lipca w Ostrołęce, 30 lipca w Myślenicach, 6 sierpnia w Sieradzu, 13 sierpnia w Stegnie, 20 sierpnia w Legnicy, a 27 sierpnia w Jakuszycach.

 

  • Więcej na temat wszystkich atrakcji Lata z Radiem 2022 na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji oraz na specjalnej stronie latozradiem.pl/

 

***

 

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

 

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć