Łódź

III Spotkanie z Książką - relacja

III Spotkanie z Książką - relacja

W sobotę 22.01.2011 w Baśniowej Kawiarence odbyło się III Spotkanie z Książką. Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło babć i dziadków, którzy wraz z wnuczętami postanowili właśnie w Baśniowej Kawiarence obchodzić swoje święto.


Program III Spotkania z Książką był niezwykle bogaty. Na wstępie aktorzy Urszula Binkowska oraz Krzysztof Ciesielski odegrali krótką scenkę z babcią w roli głównej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaraz, zaraz, ta babcia leży w łóżku. Ojej, czy Ona jest chora?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chyba nie, bo wierci się i kręci! A, już wiemy, ona po prostu nie może się doczekać na przyjście wnuczki…! A gdy wnuczka w końcu się pojawiła z piękną laurką dla swojej ukochanej babusi zaczęły razem czytać bajki…
Oj, co to były za historie…najpierw o babci, która pojawiła się na jabłoni i wcale nie była zwyczajna, a później o zzieleniałej z zazdrości dziewczynce i jej mądrym dziadku.
Po tych wspaniałych opowieściach Krzysztof Ciesielski zaśpiewał wszystkim piosenkę o dziadku i jego kotkach. Oj, aż trzęsła się Baśniowa Kawiarenka od tego głośnego miauczenia:


"Raz dziadek trzy czarne koteczki miał,
Miau, miau, miau, miau!"

 

Po śpiewaniu wszyscy mali goście Baśniowej Kawiarenki wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszy portret babci lub dziadka. Frajdy było co niemiara!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Mamo.. a czy babcia może nosić krótkie spodenki, bo ja mojej narysowałam?”- pyta z przejęciem mała Nadia i już zaczyna rysować drugi portret babci w ogromnym sercu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wszystkie rysunki były piękne, zatem każdy mały artysta został nagrodzony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po tak wyczerpującej pracy należało wzmocnić się ciasteczkiem i soczkiem smiley


Podczas III Spotkania z Książką w Baśniowej Kawiarence gościła Pani Urszula Kowalska, współautorka książki dla dzieci o Łodzi "Łódzkie czary-mary". Książki niezwykłej, bo pokazującej magię i piękno Łodzi. Pani Ula bardzo chętnie rozdawała autografy i namawiała dzieci do czytania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie było tak miłe, że maluchy niechętnie opuszczały Baśniową Kawiarenkę. Czekamy z niecierpliwością na kolejne Spotkanie z Książką!


 

 

Komentarze

Kornel Makuszyński kiedyś powiedział : "Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy" .Nie dziwię ,się że ów mędrzec stał się gościem"Baśniowej Kawiarenki" w tak pięknym dniu,jakim jest Dzień Babci i Dziadka.

dodany: 2011-01-25 10:35:31, przez: Zofia

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć