Łódź

Zawieszenie działalności instytucji kultury

Zawieszenie działalności instytucji kultury

Od 12 marca 2020 r. do odwołania instytucje kultury, filharmonie, opery, teatry, muzea, kina i biblioteki czasowo zawieszają swoją działalność. Wszystkie wydarzenia z udziałem publiczności zostaną odwołane.

 

Decyzję taką podjął sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego i ma ona na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2.

 

Koncerty, spektakle, wernisaże oraz wydarzenia specjalne odbywające się w zamkniętych pomieszczeniach zostaną odwołane. Muzea nie będą dostępne dla zwiedzających.

 

 

W związku z powyższym, informacje o spektaklach oraz innych wydarzeniach mających odbyć się w instytucjach kultury, będą na bieżąco usuwane z naszego kalendarza.

 

Więcej informacji na stronie gov.pl

 


 

Czas spędzony w domu nie musi być nudny lub stracony. To właśnie dobra okazja, aby w końcu się zatrzymać i odpocząć. Dzieci „uziemione” w domu to jednak zaprzeczenie odpoczynku, a ogromny chaos. By ułatwić organizację ich czasu oraz odrobinę umilić stresujące chwile zachęcamy do skorzystania z zabaw, quizów, gier, bajek (wideo lub dźwiękowych), kolorowanek, czytanek oraz wzięcia udziału w proponowanych przez nas konkursach. Przypominamy, że przeprowadzone badania wykazują, że czytanie książek oraz prace manualne, pomagają w zwalczaniu stresu i wyciszają, a ponadto rozwijają dziecko. Warto o tym pamiętać w nadchodzących dniach.

Życzymy spokoju i zdrowia.

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć