Łódź

Warsztat Młodego Artysty

Przed nami nowa propozycja Łódzkiego Domu Kultury - Warsztat Młodego Artysty, czyli zajęcia dedykowane dla młodzieży w wieku 11-14 lat.

 

 

Do udziału w zajęciach zapraszamy młodych artystów plastyków, którzy chcą dalej rozwijać swoją pasję, jak również osoby, które dopiero zaczynają poznawać świat sztuki. Cotygodniowe spotkania adresowane są do osób w wieku 11–14 lat, dla których formuła typowych zajęć plastycznych dla dzieci nie jest już wystarczająca.


Na zajęciach uczestnicy będą dokonywać obserwacji otaczającej rzeczywistości oraz tworzyć osobiste światy wykreowane za pomocą własnej wyobraźni. Oprócz rozwijania warsztatu plastycznego z zastosowaniem różnorodnych technik, narzędzi i materiałów, młodzi artyści wzbogacą swoją wiedzę z zakresu historii sztuki oraz zagadnień ogólnoplastycznych. Omawiane kwestie ze sfery sztuki i kultury włączane będą w praktyczną część zajęć.

 

Program spotkań dostosowany jest do indywidualnych umiejętności i zainteresowań uczestników oraz tempa ich pracy.
Program Warsztatu Młodego Artysty przewiduje rozwój umiejętności w oparciu o następujące zagadnienia:

  • poznanie możliwości tradycyjnych narzędzi plastycznych (narzędzia malarskie, rysunkowe i inne);
  • podstawy rysunku anatomii człowieka (sylwetka ludzka, dłoń, stopa, twarz);
  • podstawowe problemy perspektywy i światłocienia;
  • analiza i tworzenie martwej natury;
  • działania intermedialne;
  • prace grupowe;
  • plener artystyczny.

Ponadto uczestnicy poznają podstawy tworzenia komiksu oraz concept artu* w oparciu o poznane zagadnienia z zakresu sztuki.

 

Instruktor: Adela Ciupińska (692 247 949) – urodzona w 1997 roku w Łodzi. Obecnie studiuje na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Sztuk Wizualnych. Jej pasją jest rysowanie komiksów oraz tworzenie scenografii do filmów animowanych. Swoje doświadczenie w dziedzinie scenografii rozwinęła podczas praktyk w Studiu Animacji ,,Trefl" w Gdyni, współpracując przy tworzeniu serialu ,,Rodzina Treflików".  Aktywnie rozwija swój warsztat rysunkowy i malarski m. in. na plenerach organizowanych przez prowadzącego Pracownię 413 w ŁDK – Jacka Świgulskiego. Sama jest absolwentką Pracowni 413 i po dzień dzisiejszy jej stałą bywalczynią.

 

Zajęcia: sobota, godz. 15.00-17.00 – sala 413

UWAGA! Od października 2019 odpłatność za zajęcia będzie wynosiła:
120 zł/m-c (1 x w tyg.), 40 zł/1 zajęcia

 

Więcej informacji tutaj

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć