Łódź » Wiadomości lokalne » VIII Salon Ciekawej Książki

VIII Salon Ciekawej Książkipowiększ

VIII Salon Ciekawej Książki

Patronat CzasDzieci.pl

Za nami VIII edycja Salonu Ciekawej Książki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 renomowanych wydawnictw oraz 40 znanych autorów. W ciągu 3 dni (16-18 listopada) Halę Expo odwiedziło 10 320 osób.  Po raz kolejny największe wydarzenie literackie w Łodzi promowało dobrą książkę, wymianę myśli, poglądów i dyskusji. Stało się niepowtarzalnym miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury.

 

Renomowani wydawcy z całego kraju

 

Miłośnicy czytania mieli możliwość zapoznania się z nowościami rynku księgarskiego i nabycia bestsellerów po promocyjnych cenach. Była to zarówno literatura skierowana dla dorosłych oraz dla najmłodszych czytelników. Podczas targów można było zapoznać się z bogatą ofertą wydawnictw prezentujących wszystkie gatunki literackie począwszy od literatury pięknej, sensacyjno-kryminalnej, popularnonaukowej i naukowej, literatury faktu oraz komiksu. Na targach swój asortyment prezentowały wydawnictwa m.in.: Adamada, Afera, Agora, Akapit Press, Alegoria, Bajki-Grajki, BIS, Bosz, Copernicus Center Press, Czarna Owca, Dwukropek/Wydawnictwo Juka-91, Egmont, Emulus, English Connection, Format/Tu się czyta, Gandalf, Helion, Incal, Instytut Pamięci Narodowej, Jaguar, Jedność,  Klinika Języka, Kocur Bury, Książkowe Klimaty, Księży Młyn, Literatura, Literówka, LTW, Marginesy, Media Rodzina, MitKsiążki.pl, Mobi Book, Mocak, Nasza Księgarnia, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Poradnia K, Scream, Sonia Draga, Unit, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Wytwórnia, Vectra, Zakamarki, Znak.

 

Spotkania z autorami

 

Gratką i niewątpliwą atrakcją były spotkania z interesującymi autorami i ludźmi kultury. Na stoiskach wystawców byli m.in.: Michał Ogórek, Andrzej Żak, Wojciech Chmielarz, Ewa Karwan-Jastrzębska, Thomas Arnold, Ałbena Grabowska, Andrzej Chyży, Elżbieta Żukowska, Katarzyna Borys, Grażyna Bąkiewicz, Marta Galewska Kustra, Stefan Tűrschmid, Kalina Jerzykowska, Agnieszka Frączek, Andrzej Ziemowit Zimowski, Emilia Kiereś,  Katarzyna Wasilkowska, Magdalena Podbylska, Małgorzata Skwarek-Gałęska, Monika Kowaleczko-Szumowska, Barbara Mikulska, Dariusz Staniszewski, Dorota Filipczak, Marek Czuku, Edward Lutczyn, Iza Klebańska, Iwona Cała, Maciej Szymanowicz, Melissa Darwood, Paweł Wakuła, Dorota Combrzyńska-Nogala, Jacek Wystop, Joanna Kmieć. Była to niepowtarzalna szansa na zdobycie autografów od swoich ulubionych autorów.

 

Bogaty program dla młodych i dorosłych czytelników

 

Na zwiedzających oprócz szeregu spotkań autorskich czekał bogaty program warsztatów i atrakcji nawiązujących do hasła przewodniego targów: ,,Nie ma Polski bez literatury”.  Nie lada niespodzianką był Escape Room poświęcony Józefowi Piłsudskiemu zorganizowany przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Przy strefie warsztatowej na odwiedzających czekało specjalnie wydzielone miejsce do bookcrossingu, gdzie można było bezpłatnie wypożyczyć lub zostawić książkę innym.


Godnym uwagi była konferencja upamiętniająca wybitną powieściopisarkę Zofię Kossak. Była to unikatowa okazja do poznania prywatnych wspomnień i refleksji wnuczki Zofii Kossak - Anny Fenby Taylor.


Na targach odbył się również III Ogólnopolski Zjazd Nauczycieli Bibliotekarzy, który stanowił doskonałą okazję do wymiany wzajemnych doświadczeń oraz doskonalenia warsztatu swoich umiejętności.


Dla aktywnych czytelników zainteresowanych literacką historią Łodzi w niedzielne popołudnie został zorganizowany spacer szlakiem literackim po Łodzi, który poprowadziły Karolina Kołodziej i Katarzyna Badowska. Podczas tego spaceru odbyła się premiera "Przewodnika po secesji w Łodzi" Marii Nowakowskiej. Na najmłodszych czytelników czekał szereg warsztatów edukacyjnych połączonych z akcentami artystycznymi.

 

Patroni

 

Tegoroczną edycję targów patronatem honorowym objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polska Izba Książki. Wzorem lat ubiegłych nie zabrakło patronatów Pani Prezydent Miasta Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego, a także Wojewody Łódzkiego. Wśród instytucji kultury wyróżnić należy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Łodzi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Bibliotekę Miejską w Łodzi, Fundację Legalna Kultura, Związek Nauczycielstwa Polskiego Okręg Łódzki, Ośrodek Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP Filia w Łodzi, Dom Literatury w Łodzi, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi, Polską Sekcję IBBY. Medialnie wspierali nas: Radio ESKA,  Promuje Łódzkie, Novae Res, Świat Druku, MiastoDzieci.pl, PlasterŁódzki.pl, CzasDzieci.pl, LubimyCzytać.pl, KLP.pl, NaKanapie.pl, Polska Izba Druku, Qlturka.pl, W Tonacji Kultury, Twój Kurier Regionalny, Booklips.pl, TuŁódź.com.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim wystawcom, partnerom i patronom oraz odwiedzającym za uczestnictwo w Targach i z przyjemnością zapraszamy na przyszłoroczną edycję Salonu Ciekawej Książki.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
VIII Salon Ciekawej Książki
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki

Za nami VIII edycja Salonu Ciekawej Książki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 renomowanych wydawnictw oraz 40 znanych autorów. W ciągu 3 dni (16-18 listopada) Halę Expo odwiedziło 10 320 osób. więcej »
VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi

"Nie ma Polski bez literatury" to tegoroczne hasło przewodnie targów. Salon Ciekawej Książki jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników czytania nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach. więcej »
NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i NIEMAPA zapraszają do rodzinnego tropienia sztuki w przestrzeni miasta zarówno na spacerach jak i w na wystawie "NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki". więcej »
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE
Patronat CzasDzieci.pl

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE

Wyłonienie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu okazało się dla niemałym
wyzwaniem. Niezbyt obszerny wybór tekstów nie tylko nie ułatwił wyboru,
ale nawet go utrudnił. Poziom, zwłaszcza wśród młodszych uczestników, był wyrównany. więcej »
Uprowadzona księżniczka

Uprowadzona księżniczka

Podczas kolejnego deszczowego popołudnia wybrałam się z dziećmi do kina. Od kilku dni mijaliśmy plakat z filmem "Uprowadzona księżniczka", który bardzo maluchy zainteresował. więcej »
Zaczytani

Zaczytani

To naprawdę niezwykła akcja? Kilka miesięcy temu usłyszałam o niej po raz pierwszy. Zapisałam się na kurs bajkoterapii, gdzie wraz z kilkunastoma osobami odkrywałam tajemnice bajek :) więcej »
Teatralna Karuzela

Teatralna Karuzela

Na przełomie maja i czerwca mogliśmy obejrzeć mnóstwo spektakli w ramach Teatralnej Karuzeli. W przyszłym roku odbędzie się już IX. Teatralna Karuzela, zatem warto się przygotować i, przeglądając stronę Teatru Pinokio, wybrać coś dla siebie. więcej »
Warsztaty w Teatrze Wielkim

Warsztaty w Teatrze Wielkim

Cztery zajęcia, każde trwające godzinę, przybliżyło nas do tego, by poznać proces powstawania przedstawienia oraz przybliżyć nam świat teatru. więcej »
Park Śniadaniowy

Park Śniadaniowy

W każde sobotnie letnie przedpołudnie Park Źródliska zamienia się w Park Śniadaniowy. Na stoiskach znajdują przepyszne smakołyki, a rozłożone leżaki zachęcają do odpoczynku. Można spróbować lodów, a także wspaniałych napojów i przekąsek. więcej »
Muzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii

Trafiliśmy tu zupełnie przez przypadek. Podczas spaceru po Baśniowej Łodzi pani pokazywała maluchom figurki Filemona i Bonifacego, a ja zapytałam, czy są tu może jakieś zajęcia dla maluchów. I tak oto w kolejną niedzielę wyruszyliśmy na warsztaty filmowe. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Konkurs dla przedszkoli

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie, czyli jak wprowadzam pojęcie czasu - konkurs dla nauczycieli przedszkolnych!  

Nowinki

Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim dzieci, tworząc trwałe i piękne...  
Nowe przygody Stasia Pętelki!

Nowe przygody Stasia Pętelki!

"Mamo, Tato, chciałbym mieć pieska!" - to zdanie, który słyszał prawdopodobnie prawie każdy rodzic. Dzieci chętnie wyobrażają sobie...  
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019