Łódź

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i NIEMAPA zapraszają do rodzinnego tropienia sztuki w przestrzeni miasta zarówno na spacerach jak i w na wystawie "NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki".


Na trzecim piętrze Muzeum razem z Mamy Projekt budujemy niemapową Łódź a Włodzio-Tropiciel Sztuki zaprosi nas do odkrywania piękna tego miasta. Na wystawie można będzie m.in. zobaczyć Piotrkowską nocą, budować z czerwonych cegieł z alfabetem Strzemińskiego, udawać łódzkie rzeźby z lat 70. albo narysować własny mural na bloku.


Wystawa oparta jest na nowym, odświeżonym wydaniu przewodnika NIEMAPA Łódź, którego premiera zbiega się z otwarciem wystawy. Piękne ilustracje Studia Ładne Halo na wystawie przełożone są w świat trójwymiarowych obiektów przez Pracownię Tymczasem. Zwiedzający wystawę otrzymają „NIEMAPĘ Łódź” bezpłatnie, a jej elektroniczną wersję będzie można pobrać ze strony www.niemapa.pl. Warto obserwować stronę i fanpage organizatora wystawy, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, oraz fanpage NIEMAPY, gdyż sukcesywnie będą pojawiać się na nich informacje o wydarzeniach towarzyszących wystawie - planujemy m.in. spacery dźwiękowe po mieście.


Kuratorki: Joanna Studzińska i Małgorzata Żmijska, Mamy Projekt
Rysunki: Studio Ładne Halo
Aranżacja przestrzeni: Pracownia Tymczasem


Wystawę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Łodzi a Partnerami Projektu są Big Bang Studio, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Manufaktura, mBank i Mikomax.


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, budynek D, III piętro


Wernisaż wystawy: 11 października 2018 r., czwartek, godz.18.00, wstęp wolny. Ekspozycja będzie czynna do 16 grudnia 2018 r.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć