Łódź

Zaczytani

Zaczytani

To naprawdę niezwykła akcja… Kilka miesięcy temu usłyszałam o niej po raz pierwszy. Zapisałam się na kurs bajkoterapii, gdzie wraz z kilkunastoma osobami odkrywałam tajemnice bajek :)


Naszym celem stały się wizyty w szpitalu i czytanie dzieciom… Ale nie takie zwykłe czytanie, choć wybieramy niesamowite książki np. moją ukochaną serię o Basi czy o Elmerze, słoni w kratkę. Wspólnie z pacjentami spędzamy czas, rozmawiamy, rysujemy, bawimy się w teatr…


Fundacja Zaczytani organizuje w Łodzi we wrześniu kolejny kurs bajkoterapii, bo ciągle brakuje wolontariuszy. Może znajdziesz czas i chęć, by umilić dzieciom nieprzyjemny pobyt w szpitalu?


Ostatnio odbyła się akcja zbierania książek do szpitali, a teraz w Łodzi na Piotrkowskiej stanęły bajkowe ławeczki dla Zaczytanych. Piękne, kolorowe, z magicznymi postaciami – aż chce się na nich usiąść i poczytać ;)


Fundacja posiada swoją siedzibę we Wrocławiu, ale prężnie działa w wielu polskich miastach. Akcje prowadzone przez nią wynikają naprawdę z potrzeby serca i za to należą im się wielkie brawa!

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć