Łódź

Warsztaty w Teatrze Wielkim

Warsztaty w Teatrze Wielkim

W kwietniu wybraliśmy się do Teatru Wielkiego, żeby uczestniczyć w niezwykłych, multimedialnych warsztatach artystycznych.


Cztery zajęcia, każde trwające godzinę, przybliżyło nas do tego, by poznać proces powstawania przedstawienia oraz przybliżyć nam świat teatru.


Na początku mieliśmy lekcję śpiewu i dykcji. Aktorka, przebrana w strój góralki, w bardzo ciekawy sposób opowiadała dzieciom o operze, balecie oraz o różnych perukach, przebraniach, o używaniu przepony itd. . Uczniowie słuchali jak pani grała na pianinie oraz uczyli się śpiewania najsłynniejszej arii operowej - „Halki” Moniuszki. Kiedy usłyszeli śpiew wokalistki, byli oszołomieni i pełni podziwu.


Drugie zajęcia – plastyczne polegały na projektowaniu stroju przeznaczonego dla postaci śpiewającej w operze lub tańczącej w balecie.


Trzecia lekcja to balet. W wielkiej tanecznej sali dzieci uczyły się kilku podstawowych kroków tanecznych, tańczyły poloneza, obejrzały fragmenty słynnych baletów oraz przymierzały buty i nakrycia głowy tancerek.


Ostatnie zajęcia odbywały się w sali prób, gdzie stało mnóstwo instrumentów. Prowadząca opowiedziała nam dużo o pracy orkiestry i opowiedziała dzieciom trochę o Teatrze Wielkim.


Uczniowie byli zachwyceni różnorodnością zajęć oraz możliwością poznania teatru „od kuchni”.


Zajęcia multidyscyplinarne są skierowane dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat.  Podczas jednej wizyty w Teatrze Wielkim uczestnicy mają okazję wziąć udział, w opisanych powyżej, zajęciach wokalno-aktorskich, tanecznych, muzycznych oraz plastycznych. 


Inną możliwość daje wycieczka „Za kulisami”, która może być niezwykłą przygodą. Odkrywanie sekretów teatru to niesamowite przeżycie. Zwiedzanie magazynu kostiumów, pracowni malarskiej, krawieckiej, szewskiej, perukarni, podziwianie foyer z weneckimi lustrami – to wszystko jest teraz na wyciągnięcie ręki. 


Teatr Wielki zapoczątkował również akcję Bliżej Teatru, warunkiem przystąpienia do niej jest dokonanie wyboru min. czterech spektakli oraz przesłanie zgłoszenia do 26 września na adres e- mail: widz@teatr-wielki.lodz.pl


Cena – 15 zł (lub 8 zł w przypadku uczestników akcji Bliżej Teatru)
Grupy – max. 30 osób
Zgłoszenia – edukacja@teatr-wielki.lodz.pl

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć