Łódź

Park Śniadaniowy

Park Śniadaniowy

W każde sobotnie letnie przedpołudnie Park Źródliska zamienia się w Park Śniadaniowy. Na stoiskach znajdują przepyszne smakołyki, a rozłożone leżaki zachęcają do odpoczynku. Można spróbować lodów, a także wspaniałych napojów i przekąsek.


Maluchy też mają tutaj swoje atrakcje – są dla nich przygotowane farby, aby namalowały obrazki oraz tory przeszkód, aby pobawiły się sportowo.


W ostatnią sobotę wzięliśmy udział w Poczytajkach, które zorganizowali tam- zaprzyjaźnieni z nami- właściciele księgarni Psotki i Śmieszki, mieszczącej się przy Legionów 50. Jest to miejsce, gdzie nie tylko można kupić wspaniałą lekturę, ale także poczytać, pograć w gry planszowe i wziąć udział w zabawach, które organizują pełni pasji właściciele. Tym razem spotkaliśmy się z nimi nie w księgarni, lecz w Parku Śniadaniowym.


Dzieci najpierw otrzymały mapę świata z konturami kontynentów, a następnie słuchały fragmentów książek o żyjących w odległych miejscach zwierzętach. W ten sposób maluchy poznały skunksa, pingwina, tygrysa, hipopotama, papugę i dzika. Naklejki ze zwierzaki dzieciaki z zapałem przylepiały we wskazanych miejscach, a  potem jeszcze długo opowiadały ciekawostki, które usłyszały na temat fauny całego świata.

 

Mam nadzieję, że niedługo spotkamy się w Parku Źródliska. A jeśli pogoda nie dopisze, tuż obok macie Tubajkę z cudownymi ciastami i Palmiarnię, która przeniesie Was
do egzotycznych miejsc.

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć