Łódź

Muzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii

Trafiliśmy tu zupełnie przez przypadek. Podczas spaceru po Baśniowej Łodzi pani pokazywała maluchom figurki Filemona i Bonifacego, a ja zapytałam, czy są tu może jakieś zajęcia dla maluchów. I tak oto w kolejną niedzielę wyruszyliśmy na warsztaty filmowe.


Na początku dzieci usłyszały, że będą przygotowywały własny atlas ptaków. Najpierw obejrzały kilka slajdów, przypomniały sobie nazwy oraz wygląd bociana, papugi czy kolibra, a  następnie przystąpiły do tworzenia. Każdy uczestnik miał do dyspozycji niezliczoną ilość kolorowych piór, cekinów, materiałów, papierów, wstążek. Powstały naprawdę barwne ilustracje i ich podziwianie zakończyło się wspólną sesją fotograficzną.


Po tej ciężkiej pracy dzieciaki wraz z opiekunami zasiadły w fotelach i obejrzały kilka bajek, które pamiętam ze swojego dzieciństwa. Był tam Bolek i Lolek, Reksio i, ukochany przez moje dzieci, miś Kudłatek.


W Muzeum Kinematografii dzieje się bardzo dużo. Zajęcia Małego Kinematografu odbywają się w każdą niedzielę i środę o 12.00. Dzieci wyplatały już wianki, sadziły roślinki w swoich ogródkach, podróżowały z Bolkiem i Lolkiem, poznały leśne zwierzęta, dowiedziały się wielu ciekawostek o ciele człowieka lepiły z gliny amulety.  Podczas kolejnych spotkań mają poznać różne tańce, zwiedzić wystawę „Pałac pełen bajek”, namalować swój wymarzony plac zabaw oraz wziąć udział w warsztatach  z improwizacji ruchowej i muzycznej.


W Muzeum Kinematografii dzieci w wieku 9-13 lat mogą wziąć udział również w warsztatach TU STACJA, podczas których tworzą własny film animowany. Zajęcia organizowane są w każdy czwartek o godz. 12.00.


A dla dorosłych też znajdą się ciekawe filmy… W ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego ( to już 8.edycja) możecie obejrzeć filmowe pokazy pod gwiazdami, które odbywają się w wakacyjne piątki na Starym Rynku i w soboty w Parku Źródliska.

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć