Łódź » Wiadomości lokalne » Baby English Center

Baby English Centerpowiększ

Baby English Center

Baby English Center to wyjątkowa szkoła nauki języka angielskiego i hiszpańskiego dla dzieci w Łodzi. Zajęcia odbywają się w dwóch miejscach –  przy ul. Strzelców Kaniowskich 69 (centrum)  i przy ul. Tomaszewicza 2, blok 168 (Retkinia).


Nauka prowadzona jest, oczywiście, poprzez zabawę. Mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcji pokazowej, które w tej szkole można dwukrotnie obejrzeć bez żadnych płatności.

 

Nasza grupa składa się z kilku maluchów zgromadzonych w kolorowej sali. Dzieci przywitały się, przypomniały wiadomości o liczbach z poprzednich zajęć i zatańczyły w rytm piosenki o kierunkach: prawo, lewo do przodu, do tyłu.

 

Tematem zajęć była pogoda i angielskie zwroty typu : it's windy, it's hot czy it's cloudy. Wszyscy usiedli na krzesełkach i obejrzeli krótki filmik na ten temat, podczas którego dzieci powtarzały słówka. Potem prowadząca powiedziała,że ukryła gdzieś dwie koperty z zadaniami. Dzieci zamieniły się w poszukiwaczy skarbów. W kopertach były pocięte puzzle, na których znajdowały się obrazki pokazujące pogodę i wspomniane angielskie zwroty.


Po tej zabawie dzieci rzucały piłeczkami i rzutkami do tarczy – jeśli poprawnie odpowiedziały na pytanie. Musiały pokazać obrazek np. It's cloudy, a, kiedy im się udało, mogły zdobywać punkty. Później przechodziły przez tunel i kolorową łapką uderzały we wskazany obrazek np. It's windy. Zabawy i śmiechu było bardzo dużo. Dzieci chętnie wykonywały wszystkie polecenia, bawiły się, naśladowały prowadzącą, kiedy pokazywała rękoma jak jest wietrznie czy jak pada deszcz, kolorowały też obrazki w książce.

Po zakończeniu lekcji rodzice otrzymali informacje o pracy dzieci i o zdobytych przez nie dziś wiadomościach.


Jestem zachwycona tymi zajęciami. Na pewno tam wrócimy, może we wrześniu rozpoczniemy naszą przygodę z angielskim? Taka nauka w formie zabawy, barwne rysunki, piosenki, ruch, taniec… I do tego przesympatyczna, uśmiechnięta prowadząca z bardzo życzliwym podejściem do dzieci…


Wszelkie szczegóły na temat wpisowego, ceny zajęć oraz informacje o grupach znajdą Państwo na stronie http://babyenglishcenter.pl/,  wszelkie pytania można też kierować pod numerem tel. 601420888.


Na wspomnianej stronie można poczytać również blog o bardzo atrakcyjnych zajęciach, pomysłach, różnych grach oraz atrakcjach typu nocowanie w szkole. Widać i czuć, że panuje tutaj bardzo przyjazna atmosfera, a zajęcia prowadza prawdziwi pasjonaci.

 

-Mama Anita

Anita Janas

Anita Janas

Mama Kajtka i Kornelki, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 35 w Łodzi, arteterapeutka, wielbicielka kina, teatru i wycieczek, pochłania książki i sama czasem coś pisze "do szuflady".

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: VIII Salon Ciekawej Książki więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
VIII Salon Ciekawej Książki
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki

Za nami VIII edycja Salonu Ciekawej Książki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 renomowanych wydawnictw oraz 40 znanych autorów. W ciągu 3 dni (16-18 listopada) Halę Expo odwiedziło 10 320 osób. więcej »
VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi

"Nie ma Polski bez literatury" to tegoroczne hasło przewodnie targów. Salon Ciekawej Książki jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników czytania nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach. więcej »
NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i NIEMAPA zapraszają do rodzinnego tropienia sztuki w przestrzeni miasta zarówno na spacerach jak i w na wystawie "NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki". więcej »
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE
Patronat CzasDzieci.pl

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE

Wyłonienie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu okazało się dla niemałym
wyzwaniem. Niezbyt obszerny wybór tekstów nie tylko nie ułatwił wyboru,
ale nawet go utrudnił. Poziom, zwłaszcza wśród młodszych uczestników, był wyrównany. więcej »
Uprowadzona księżniczka

Uprowadzona księżniczka

Podczas kolejnego deszczowego popołudnia wybrałam się z dziećmi do kina. Od kilku dni mijaliśmy plakat z filmem "Uprowadzona księżniczka", który bardzo maluchy zainteresował. więcej »
Zaczytani

Zaczytani

To naprawdę niezwykła akcja? Kilka miesięcy temu usłyszałam o niej po raz pierwszy. Zapisałam się na kurs bajkoterapii, gdzie wraz z kilkunastoma osobami odkrywałam tajemnice bajek :) więcej »
Teatralna Karuzela

Teatralna Karuzela

Na przełomie maja i czerwca mogliśmy obejrzeć mnóstwo spektakli w ramach Teatralnej Karuzeli. W przyszłym roku odbędzie się już IX. Teatralna Karuzela, zatem warto się przygotować i, przeglądając stronę Teatru Pinokio, wybrać coś dla siebie. więcej »
Warsztaty w Teatrze Wielkim

Warsztaty w Teatrze Wielkim

Cztery zajęcia, każde trwające godzinę, przybliżyło nas do tego, by poznać proces powstawania przedstawienia oraz przybliżyć nam świat teatru. więcej »
Park Śniadaniowy

Park Śniadaniowy

W każde sobotnie letnie przedpołudnie Park Źródliska zamienia się w Park Śniadaniowy. Na stoiskach znajdują przepyszne smakołyki, a rozłożone leżaki zachęcają do odpoczynku. Można spróbować lodów, a także wspaniałych napojów i przekąsek. więcej »
Muzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii

Trafiliśmy tu zupełnie przez przypadek. Podczas spaceru po Baśniowej Łodzi pani pokazywała maluchom figurki Filemona i Bonifacego, a ja zapytałam, czy są tu może jakieś zajęcia dla maluchów. I tak oto w kolejną niedzielę wyruszyliśmy na warsztaty filmowe. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  

Kolejowe ABC

Kampania Kolejowe ABC to ogólnopolska kampania informacyjno -edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego.  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Wspólny posiłek - wspólny czas!

Wspólny posiłek - wspólny czas!

W dzisiejszych czasach, pełnych obowiązków i ciągłego pośpiechu, wspólny posiłek to moment, w którym cała rodzina spotyka się w jednym...  
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane.  

Konkurs na Czasie!

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Wspaniałem nagrody! Weź udział...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019