Łódź » Wiadomości lokalne » Rodzice recenzują » Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwojupowiększ

Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Jesteśmy zachwyceni niezwykłymi zajęciami, które oferuje nam Bagatelka. Do tej pory udało nam się uczestniczyć w dwóch, ale już wiemy, że to dopiero początek niezwykłej przygody…:)


Jest to miejsce stworzone przez panią Monikę, mamę trójki dzieci, pedagoga i pełnego pasji i pomysłów, muzyka.

 

Oto oferta, która czeka na nas w Bagatelce:

 

Sensorki (zajęcia multisensoryczne) – wtorki, godz.10.00 ( 8 miesięcy – 4 latka)
Pobudzanie wszystkich zmysłów poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów, faktur i kolorów. Zabawa światłem, dźwiękiem, zapachem. Przesypywanie mąki, budowanie babek z piasku, grzebanie w ziemi. Rozwijanie świadomości własnego ciała poprzez zabawy muzyczno – ruchowe i masażyki.

Dziecięce figle – środy, godz.17.00 i soboty , godz.11.00  ( 1- 5 lat)
Zabawy muzyczno – sensoryczne. Połączenie Sensorków oraz Muzycznych Figli.

Hulanki (zajęcia ogólnorozwojowe)– czwartki, godz.10 ( 1- 4 latka)
Zajęcia ogólnorozwojowe, wspierające rozwój poznawczy, motoryczny i językowy. Ruch, muzyka, malowanie palcami, lepienie, granie na instrumentach, nauka kolorów.

Muzyczne figle – piątek, godz.17.00 ( 1- 4 latka)
Wspólne muzykowanie, okazja do zabawy muzyką w trakcie zabaw ruchowych,  wspólne śpiewanie, tańce, słuchanie dźwięków, wystukiwanie prostych rytmów. Oswajanie z muzyką klasyczną. Inspiracja do działań plastycznych. Uwrażliwienie dziecka na muzykę, ćwiczenie słuchu, ale także mowy poprzez naukę prostych piosenek i rymowanek.

Gordonki – niedziele, godz.12.30 ( 6 miesięcy – 4 latka)
Zajęcia umuzykalniające, mające charakter zabawowy. Śpiew na żywo, improwizowanie w różnych skalach i metrum, wystukiwanie rytmów, zabawy ruchowe.

 

My uczestniczyliśmy w koncercie gordonowskim „Wiosna, ach, to Ty”, który odbył się w Łódzkim Domu Kultury. Dzieci grały na instrumentach, słuchały muzyki, brały udział w  zajęciach z chustą animacyjną… po prostu wspaniale się bawiły! Muzycznie powitały wiosną :)


Natomiast na „Dziecięcych figlach”, na które również się wybraliśmy, maluchy zapoznawały się z tradycją wielkanocną – dekorowały kurczaczki, używając np. kukurydzy. Powstał im różnobarwny, wesoły dywan. Najmłodsi szukali pisanek, jedli zajączka, sadzili rzeżuchę i narcyza, a także śpiewali i grali na instrumentach.
Pani, która prowadzi zajęcia, jest bardzo sympatyczna, uśmiechnięta, wspaniale współpracuje  z dziećmi, jest życzliwa i empatyczna. Angażuje do zabawy nie tylko najmłodszych, ale i ich rodziców.


Zajęcia najczęściej przewidziane są dla dzieci w wieku od roku do 4-5 lat. Zdarzają się warsztaty dla starszaków – np. wtedy, kiedy wykonywano kartki świąteczne, wiek uczestników określono na 6-12 lat.


Można tutaj urządzić także wymarzone urodziny dla swojej pociechy.
Na zdjęciach na stronie fb widać, że w Bagatelce nie można się nudzić i że jest tam bardzo kolorowo. Widać różne masy plastyczne, zachęcające do tworzenia, brudzenia się i lepienia, widać również tańczące  i grające na instrumentach całe rodziny.


My na pewno znów wybieramy się do Bagatelki i to jeszcze w kwietniu -  coś czuję, że zostaniemy jej stałymi bywalcami!

 

Bagatelka
ul. Kamińskiego 8 m.3
www.bagatelka.edu.pl
tel.692343234

Anita Janas

Anita Janas

Mama Kajtka i Kornelki, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 35 w Łodzi, arteterapeutka, wielbicielka kina, teatru i wycieczek, pochłania książki i sama czasem coś pisze "do szuflady".

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Akademia Power Kids więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Rodzice recenzują
Maluchy poznają Łódź

Maluchy poznają Łódź

Spacerki po Łodzi dla najmłodszych organizowane są przez panią przewodnik Martę Domańską i zgromadzają wielu już wielbicieli naszego miasta.
więcej »
Baśniowa Łódź

Baśniowa Łódź

Pani opowiadała nam i grupce dzieci wraz z opiekunami o powstaniu naszego miasta, czyli legendę o Januszu, który przypłynął tutaj łódką, osiedlił i założył osadę. To właśnie od jego łódki wzięła nazwę Łódź. Później usiedliśmy na ławeczkach i maluchy malowały herb. więcej »
"KrUlewna Śnieżka". Nowy spektakl Teatru Arlekin

"KrUlewna Śnieżka". Nowy spektakl Teatru Arlekin

Jest to opowieść, która zaciekawi dzieci, bo pokazuje, w zabawny sposób, inną wersję przygód znanej królewny, i wciągnie dorosłych, ponieważ dotyczy ponadczasowego tematu władzy. więcej »
Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Jesteśmy zachwyceni niezwykłymi zajęciami, które oferuje nam Bagatelka. Do tej pory udało nam się uczestniczyć w dwóch, ale już wiemy, że to dopiero początek niezwykłej przygody?:) więcej »
Akademia Power Kids

Akademia Power Kids

Wśród opinii na fb o Akademii Power Kids znalazłam jedną, która mogłaby być moją: ?Zajęcia w Akademii są niezwykłe, nie sposób się nudzić. Jest tylko jeden minus ? brak czasu, by uczestniczyć we wszystkim?. więcej »
Spektakl "Piękna i Bestia"

Spektakl "Piękna i Bestia"

Chyba każde dziecko zna baśń o „Pięknej i bestii”, a jednak w Teatrze Arlekin pokazano ją w sposób wyjątkowy. więcej »
Spektakl "Złota rybka"

Spektakl "Złota rybka"

Z wielką radością wybraliśmy się na pierwszą w tym sezonie premierę naszego ulubionego teatru Arlekin. Premiera odbyła się w sali kameralnej, która pękała w szwach. więcej »
Konik Garbusek w Teatrze Lalek Arlekin

Konik Garbusek w Teatrze Lalek Arlekin

Kiedy wybieraliśmy się na pokaz premierowy „Konika Garbuska” w Teatrze Arlekin, nie wiedzieliśmy, że obejrzymy niesamowity, niezwykły spektakl, który na długo zostanie w naszej pamięci. A wszystko nie dość, że przez piękną opowieść, w której jak zwykle w baśniach, dobro walczy ze złem, to jeszcze przez niesamowite lalki. więcej »
Pippi w cyrkowym namiocie

Pippi w cyrkowym namiocie

Teatr połączony z cyrkiem, wspaniali aktorzy i zwariowana historia – myślę, że to trzeba zobaczyć! więcej »
Ksiega dzungli w Arlekinie - recenzja

Ksiega dzungli w Arlekinie - recenzja

Sztuka dopracowana w każdym calu. Serdecznie zapraszam do Teatru Lalek Arlekin. To najlepsze miejsce do kształtowania wyobraźni oraz właściwych wartości. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Kino na Czasie

To już kolejny weekendowy poranek w Multikinie. Nasze najmłodsze pociechy mają okazję obejrzeć film z ich ulubionymi bohaterami, miło spędzić czas, a w wybranych kinach skorzystać z dodatkowych...  

Wakacje na Czasie!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Oto pomysł na udany wypoczynek z dziećmi - najlepsze kempingi w Europie. Jeśli jeszcze nie masz planów na nadchodzące lato lub weekend majowy - koniecznie przejrzyj ofertę kempingów Vacansoleil.  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Oskar. Głodny jednorożec - już w księgarniach

Oskar. Głodny jednorożec - już w księgarniach

Co dzieje się, gdy jednorożec zjada swoją stajnię? O tym przekonacie się, mali czytelnicy, poznając Oskara i jego niezwykłą historię...  

Wideoprezentacja na Czasie

Pola mówi - nowa seria dla najmłodszych

Pola to bohaterka nowej serii dla najmłodszych czytelników. Dziewczynka mierzy się z wszystkimi wyzwaniami codzienności, z jakimi spotykają się małe dzieci. Zobaczcie jak wyglądają przygody Poli!  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019