Warszawa

Książka polskiej ilustratorki zdobywa tytuł Edukacyjnej Książki Roku w USA!

Książka polskiej ilustratorki zdobywa tytuł Edukacyjnej Książki Roku w USA!

„Animal abc – book to look” książka polskiej autorki i ilustratorki Gabrieli Rzepeckiej-Weiβ, która po raz kolejny została nagrodzona w prestiżowym amerykańskim konkursie. Decyzją jury konkursu Creative Child Award zdobyła tytuł Edukacyjnej Książki Roku 2017. W ubiegłym roku ta sama książka uznana została za najlepszą w kategorii książek obrazkowych dla dzieci do lat 5 konkursu Royal Dragonfly Book Award 2016.

 

Konkurs Creative Child Award organizowany jest przez amerykański magazyn edukacyjnoparentingowy „Creative Child”. Jest on o tyle wyjątkowy, że w zgłoszone do konkursu produkty oceniane są przez wiele osób: rodziców, dzieci oraz nauczycieli i wychowawców, a więc osoby bezpośrednio zainteresowane. Ich głosy zostają na koniec podsumowane wyłaniając zwycięzców. „Animal abc – book to look” trafiło w serca wszystkich grup wiekowych zdobywając w swojej kategorii najwięcej głosów i uzyskując tym samym tytuł Edukacyjnej Książki Roku 2016.

 

Oto niektóre z opinii oceniających:

„Wspaniałe ilustracje, dzieci będą uwielbiały tą książeczkę o alfabecie". 

„Cóż za przepiękna książeczka, kolorowa, wpadająca w oko, do wielorakiego wykorzystania".  

„Pełen uroku styl artystyczny! Szczególnie zachwycił mnie sposób kreowania literek przy pomocy zwierząt, bardzo kreatywne, proste, i trafiające do serca". 

 

Gabriela Rzepecka-Weiß stworzyła niezwykłą książeczkę przedstawiającą maluchom alfabet angielski. Odmalowała wesołą gromadę zwierząt, oswoiła je i uformowała w kształt pierwszych liter ich nazw. Ułatwia dzieciom zapamiętanie nowych kształtów liter. Książkę uzupełnia plakat, na którym cały zwierzyniec z „Animal abc – book to look” pokornie ustawił się w kolejności alfabetycznej Na anglojęzycznych rynkach książek dla dzieci o alfabecie jest mnóstwo. Stworzenie nowej książeczki w tym temacie, która wyróżniałaby się spośród innych nie było proste. A jednak Gabrieli się to udało: dzieci, mamy, nauczyciele – wszyscy ją pokochali.

 

Książka już wcześniej otrzymała dobre recenzje m.in. w Wielkiej Brytanii (Louise Jordan, Writers’ Advice Center for Children’s Books), USA (Vernita Naylor for Readers’ Favorite) oraz w Polsce (dr Agata Hofman, pomysłodawca Polskiej Akademii Dzieci). W konkursie Royal Dragonfly Book Award zdobyła maksymalną ilość punktów 80/80.

 

Gabriela Rzepecka-Weiβ ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego, które zdobywała głównie za granicą – m.in. w Japonii i Niemczech. Jest egzaminatorem Cambridge Young English Learners Test, koordynatorem wyjazdów uczniów na wymiany zagraniczne, autorem i ilustratorem kilku podręczników do nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W jej głowie co rusz rodzą się przedziwne pomysły na zwariowane ilustracje . Prywatnie mama dwojga dzieci i miłośniczka podróży w najbardziej odległe zakątki świata. 

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości i Nowości Książkowe

Warto zobaczyć