Warszawa

"O srebrnej łyżce" Justyny Bednarek  Uroczysta premiera w Muzeum POLIN!

"O srebrnej łyżce" Justyny Bednarek Uroczysta premiera w Muzeum POLIN!

Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN w Warszawie i Wydawnictwo Egmont zapraszają na uroczystą premierę książki – przypowieści Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura O srebrnej łyżce wydanej w serii „Poczytaj ze mną”.

 

Warsztaty literackie wokół książki odbędą się w niedzielę  7. maja 2017 roku w siedzibie Muzeum, ul. Anielewicza 6, w godzinach 11.00-13.00. W programie - spotkanie z autorką Justyną Bednarek i ilustratorem Danielem de Latour, wspólne czytanie, spacer śladami bohaterów po wystawie stałej, projektowanie teatru cieni oraz magiczny koncert muzyki klezmerskiej. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Książka "O srebrnej łyżce" jest przypowieścią dla dzieci, której bohaterów możemy spotkać na wystawie stałej Muzeum POLIN. Wszyscy, zainteresowani zakupem książki uczestnicy spotkania na miejscu będą mieli taką możliwość. W regularnej sprzedaży tytuł dostępny jest w księgarniach już od 26 kwietnia.

Łyżka, o której mowa w książce, istnieje. Oczywiście, autorka nie ma stuprocentowej pewności, czy wszystko to, co napisała, zdarzyło się naprawdę. Jedyne, co wiadomo na pewno, to że dawno temu w Cieplicach mieszkał Dawid Lahman, który miał łyżkę.

Dlaczego czytanie książek jest tak ważne? Po pierwsze dlatego, że to świetna zabawa, po drugie – można się z nich wiele nauczyć. Niektóre bajki napisano specjalnie po to, aby przekazać ważną ogólną prawdę, a występujący w niej bohaterowie i ich perypetie są ilustracją tej prawdy. Taka historia nazywa się przypowieścią. Jest to bardzo stary gatunek literacki, znany ludziom od tysięcy lat. "Bajka o łyżce" też jest przypowieścią. Ciekawe, czy czytelnik zgadnie, jaką ważną prawdę w sobie kryje.

„Poczytaj ze mną” to seria książek Egmontu, która ma na celu przybliżenie dzieciom różnych form i gatunków literackich. Baśń, humor, fantasy, kryminał, reportaż, wierszowana bajka, przygoda… Literatura ma wiele barw. Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich, ich odcieni i kolorów w słowie oraz obrazie. W powstawanie kolejnych książek z cyklu zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości i Nowości Książkowe

Warto zobaczyć