Warszawa

Koziołek rozdany po raz 29!

Koziołek rozdany po raz 29!

Katarzyna Wasilkowska została Laureatką tegorocznego Koziołka! Za książkę "Już, już!" wydaną przez Wydawnictwo Literatura.

 

To znakomita powieść o pogoni za ułudą, pogoni, która prowadzi do tego, że tracimy z oczu to, co naprawdę ważne. Kryształowy zamek, gra komputerowa, która bezlitośnie wciąga  główną bohaterkę, staje się symbolem pozornych relacji, fałszywych wartości, będących często celem nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Autorka przedstawiając porywającą historię uzależnionej od gry komputerowej dziewięcioletniej Luli, proponuje uniwersalną opowieść o błądzeniu, oddalaniu się od najbliższych, obojętności i trudnej walce o powrót do rzeczy, które wcześniej wydawały się mało atrakcyjne. Krótko mówiąc, to powieść o tym, że wobec kryształowych zamków kuszących pięknem i łatwym poklaskiem warto być podejrzliwym i zaufać komuś, komu na nas bardzo zależy. Podsumowało swój werdykt jury 29. ONL.

 

Jury wyróżniło książki "Ja, Majka" Rafała Witka, Wydawnictwo Nasza Księgarnia i "Pies Kolumba" Piotra Rowickiego, wydaną przez Wydawnictwo ADAMADA.

Nagrodę Czytelników otrzymała Katarzyna Wasilkowska.

 

Działanie realizowane w ramach projektu 29. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego Oświęcim 2022. Przygody z książką. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

Podczas uroczystości mogliśmy zaobserwować zarówno radość z wyróżnień jak i ogromne wzruszenie spowodowane wygraną. Obecność dzieci, które uczestniczyły w Gali było pięknym podkreśleniem istotności adresata i powołania, którego brzemię dźwiga każdy pisarz tworzący dla młodych ludzi.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości i Nowości Książkowe

Warto zobaczyć