Warszawa

Recenzja książki:

Przyroda Dzieciom: W lesie

Przyroda Dzieciom: W lesie

Kamila Pomacho-Komar
od 3 do 5 lat
PATRONAT

Las w twojej książce!

Las to miejsce magiczne, przepełnione różnorodną fauną i florą, które zachwycą każdego, kto tylko zdecyduje się do niego wejść. Budząca się do życia wiosna to czas, który zachęca do długich spacerów leśnymi ścieżkami ze świergotem ptaków i szumem korony drzew nad głowami.


Książeczka pt. Przyroda Dzieciom: w lesie to propozycja dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Wprowadza ona w fascynujący świat lasu, w którym pełno niespodzianek i możliwości zdobycia nowych doświadczeń przez małych odkrywców.


Autorka – Kamila Pomacho-Komar w swojej książce umieściła w formie krótkich opisów ciekawostki o leśnych zwierzętach. Łatwa konstrukcja zdań z pewnością nie sprawi trudności małym czytelnikom, a wręcz przeciwnie – pomoże odkryć i zrozumieć prawa rządzące tym wyjątkowym miejscem. 


Na uwagę zasługują ilustracje wykonane przez Paulinę Radoń. To dzięki nim książka przykuwa uwagę najmłodszych i wzbudza w nich zainteresowanie. Odpowiednio dobrana kolorystyka wpasowuje się w tematykę i oddaje klimat lasu. Nietypowe przedstawienie mieszkańców leśnej głuszy pobudzi kreatywność u odbiorców i zmusi do użycia wyobraźni. 


Książka wydawnictwa Nina i Miko jest uzupełnieniem słuchowiska z odgłosami wydawanymi przez zwierzęta leśne. Wystarczy zeskanować telefonem podany kod QR i razem z dzieckiem wsłuchać się w dźwięki lasu. Taka forma rozrywki sprawi dużo frajdy zarówno młodszym, jaki i tym starszym odbiorcom projektu przygotowanego przez autorów.

 

Będzie też odpowiednią okazją do przeprowadzenia rozmowy na bardzo ważny w obecnych czasach temat związany z ekologią i ochroną środowiska.


Zapraszamy więc małych odkrywców i ich rodziców do odbycia fascynującej i pełnej wrażeń podróży po leśnym świecie. 

Polecamy

Warto zobaczyć