Warszawa

Poradnik na całe życie!

Recenzja książki:

Rodzicielski maraton. Od narodzin dziecka aż do opuszczenia przez nie gniazda

Rodzicielski maraton. Od narodzin dziecka aż do opuszczenia przez nie gniazda

Michael Schulte-Markwort
PATRONAT

Poradnik na całe życie!

Nic tak nie demotywuje jak nudny poradnik. Być może da się znaleźć w takim tworze wiele przydatnych informacji, ale sięgnięcie po nie zawsze sprawia niemal fizyczny ból. Dlatego też mamy dla Was coś całkowicie odwrotnego, czyli „Rodzicielski maraton”!

 

Niemal każdy poradnik rodzicielski próbuje nam przekazać jak piękne i idealne jest życie rodzica. Powinniśmy cieszyć się i korzystać z każdej chwili. Otóż nie zawsze tak jest! Bycie rodzicem i założenie rodziny ma dać szczęście, ale bywają też chwile kiedy możecie powiedzieć, że macie dość i chcieć na chwilę zahamować! W „Rodzicielskim maratonie” odnajdziecie właśnie takie przesłanie – jak wykonywać swoją rolę , mierzyć się z trudnościami, nie zwariować i zachować szczęście.

 

Nie musi być z nadęciem

 

Zabrzmiało poważnie? Nic bardziej mylnego – ta książka to znakomita odpowiedź na wszystkie poradniki, na które nie możecie patrzeć. Profesor Michael Schulte-Markwort przez wszystkie etapy książki przeprowadzi Was z odpowiednim dystansem i humorem. Jednocześnie spojrzy na Wasze potrzeby okiem profesjonalisty i podpowie wiele naprawdę przydatnych rozwiązań. Połączenie nie możliwe? Nie dla Wydawnictwa Dobra Literatura, które w tego rodzaju książach naprawdę góruje!
 

 

Co z tym ogórkiem kiszonym i lodami?

 

Myślę, że o tym, iż absolutnie każda kobieta musi mieć podczas ciąży ciągoty do lodów i ogórków słyszał każdy. Prawdopodobnie nie wzięło się to z niczego, ale wszystko jest w porządku jeżeli akurat ty nie masz tego rodzaju zachcianek. O tych i wielu innych mitach - nie tylko w czasie ciąży - znajdziecie ogrom informacji. Dowiecie się, które są prawdziwie, na które trzeba uważać, a także na wieść o których, dobrze tylko pokiwać głową i skomentować je wyłącznie w swojej głowie. 

 

 

Dowiecie się między innymi, czy:

 

  • Po kształcie brzucha matki można określić płeć dziecka?
  • Czy jedynakom naprawdę brakuje partnerów do zabawy?
  • Czy wszystkie pociechy kocha się tak samo?
  • Czy rodzic musi być szczęśliwy absolutnie zawsze?

… i wiele, wiele innych.

 

Książka nie tylko do czytania

 

Oprócz wielu rad, które z pewnością pomogą rozwiać wiele wątpliwości, znajdziecie tu także sporo innego materiału. Nad czym po lekturze każdego rozdziału warto się zastanowić i poddać głębszej refleksji? Być może warto coś zapisać, aby nie umknęło i w razie potrzeby móc odpowiednio szybko do tego wrócić? Nie martwcie się - i na to znajdzie się tutaj miejsce!

 

 

Jakie pytania zadać swojemu dziecku na różnych etapach jego życia? Być może i jemu ten poradnik może pomóc? Odpowiedzią na to pytanie są listy, które znajdziecie po większości rozdziałów. To znakomite teksty, które pomogą rozwiązać problemy nie tylko Wam, ale także waszym pociechom.

 

Jeżeli kiedyś zastanawialiście się czy może istnieć książka, która będzie z Wami na lata – to właśnie „Rodzicielski maraton” jest tym czego potrzebujecie! To 300 stron, które może być z Wami od pierwszych dni Waszego rodzicielstwa – do momentu wyfrunięcia pociechy z gniazda!

Przeczytaj również

Polecamy

Warto zobaczyć