Warszawa

Rodzicielski maraton. Od narodzin dziecka aż do opuszczenia przez nie gniazda

Rodzicielski maraton. Od narodzin dziecka aż do opuszczenia przez nie gniazda

Wydawnictwo: Literatura Inspiruje
PATRONAT
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-66473-39-3

Opis książki

Rodzina jest wyzwaniem. Życie rodzinne obrosło w mnóstwo mitów, które wpędzają rodziców w niepewność w równym stopniu co burzliwe dyskusje wokół tematu wychowywania dzieci.

 

Po 30 latach pracy psychiatra dzieci i młodzieży profesor Michael Schulte-Markwort obiera inny kurs i radzi: tym, co się liczy, jest odwaga uświadomienia sobie własnej postawy. Wtedy możliwe stają się nawiązanie relacji rodzic–dziecko oraz komunikacja z dzieckiem uwzględniająca jego potrzeby i zdolności. Nie bez znaczenia jest także kwestia samodzielności rodziców, którzy nie powinni się tak przejmować tym, co mówią inni. Każda rodzina może osiągnąć szczęście po swojemu.


Doświadczony ekspert w obrazowy sposób i na wielu przykładach wyjaśnia, jak z odwagą oraz zaufaniem podejmować własne decyzje.


Profesor Michael Schulte-Markwort – dyrektor medyczny Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Psychoterapii i Psychosomatyki w Uniwersyteckim Centrum Medycznym Hamburg-Eppendorf (UKE). Nadzoruje poradnię Paidion. Jest autorem licznych publikacji, a spod jego pióra wyszły książki popularne również w Polsce: „Wypalone dzieci” oraz „Zaburzenia u dzieci i młodzieży”.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Rodzicielski maraton. Od narodzin dziecka aż do opuszczenia przez nie gniazda

Poradnik na całe życie!

Nic tak nie demotywuje jak nudny poradnik. Być może da się znaleźć w takim tworze wiele przydatnych informacji, ale sięgnięcie po nie zawsze sprawia niemal fizyczny ból. Dlatego też mamy dla... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć