Warszawa

Przyjemność nauki języka angielskiego w rozwiązywaniu zagadek detektywistycznych

Recenzja książki:

Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu

Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu

THiLO THiLO
od 8 lat

Przyjemność nauki języka angielskiego w rozwiązywaniu zagadek detektywistycznych

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że znajomość języka angielskiego jest w naszych czasach absolutnie obowiązkowa i nawet jeśli ktoś nie wiąże swojej zawodowej przyszłości ze środowiskiem międzynarodowym, na pewno doceni możliwość komunikacji np. podczas wakacyjnej eksploracji świata. Aby drugi język udało się opanować w możliwie naturalny sposób, kontakt z nim powinien zacząć się już w dzieciństwie. 

 

 

Nie jest trudno przekonać przedszkolaki do powtarzania angielskich słówek, oglądania hiper kolorowych programów edukacyjnych i innych zabaw, w wyniku których zdecydowana większość rodziców jest przekonana, że ich pociecha ma prawdziwy, wrodzony i absolutnie unikalny talent językowy. 

 

Schody pojawiają się później, gdy dziecko idzie do szkoły, i codzienne obowiązki zabierają coraz to więcej czasu. Nauka języka obcego staje się dodatkowym obowiązkiem nastawionym na określone rezultaty. 

 

Co zrobić, by nauka angielskiego nadal pozostała w sferze przyjemności, by angażowała a nie męczyła? 

 

Proponujemy nową serię książek, których koncepcja nas ujęła. 

 

 

„Sherlock Junior” to absolutne kombo! W niewielkiej, bardzo starannie wydanej książce dziecko wkraczające w świat szkoły i pierwszych samodzielnych lektur znajdzie prawdziwą, pasjonującą detektywistyczną przygodę.  Brawo - dzieci uwielbiają zagadki detektywistyczne! Co więcej, wspomniane przygody podzielone są na krótkie rozdziały, więc czyta się je migiem, a to dla początkujących w czytaniu ogromnie ważna sprawa. Do tego książka zawiera dowcipne ilustracje, które nie tylko bawią, ale także sprawiają, że kartki przewraca się jeszcze szybciej. 

 

 

To wszystko to dopiero początek, bo … w pasjonującą i zabawną fabułę wplecione zostały frazy w języku angielskim!! Woow! Dziecko uczy się języka w jego naturalnym kontekście. Zaangażowanie w fabułę sprawia, że pod wpływem emocji nowe słówka i frazy szybciej są zapamiętywane. To prosta zasada nauczania o której wciąż zapominamy. Emocje bardzo pomagają nam w nauce. 

 

 

Czy to wszystko? Ależ skąd! Całości dopełnia słowniczek na końcu książki oraz dedykowana strona internetowa, na której młody czytelnik może w dowolnym momencie upewnić się jaka jest poprawna wymowa nowo poznanych zwrotów. 

 

 

Wisienką na torcie… A jakże! To nadal nie wszystko! Wisienką są zagadki zawarte w ilustracjach, stawiające samych czytelników w roli detektywów. Po tym odkryciu robimy „woow” i sami zaczynamy przeczesywać ilustracje w poszukiwaniu ukrytych wskazówek!

 

 

Wierzymy, że równie gorące emocje będą udziałem młodych czytelników! 

 

Polecamy

Inne recenzje

Piękno międzypokoleniowych relacji

Świat według dziadka

Recenzje CzasDzieci.pl
Piękno międzypokoleniowych relacji
Osiemdziesiąt siedem stron – dokładnie tyle jest potrzebne, aby pochłonąć czytelnika bez reszty, rozbawić niejeden i nie dwa razy, a także wzruszyć do łez.   Chciałabym przedstawić... czytaj więcej »

Warto zobaczyć