Warszawa

Poradnik jakiego nie było

Recenzja książki:

Ciąża dla facetów: całe dziewięć miesięcy

Ciąża dla facetów: całe dziewięć miesięcy

Mark Woods

Poradnik jakiego nie było

Ciąża to czas, na temat którego powstało naprawdę wiele poradników dla przyszłych mam. Wiedzą one jak odpowiednio odpoczywać i jak przygotować się do nadchodzącej roli. W dodatku w wielu opisano nawet szczegółowo wskazania żywieniowe oraz ćwiczenia, które doskonale wpłyną na potomka. Wydaje się jednak, że w tym temacie  pominięto ojców…

 

Do teraz!

 

W tym miesiącu nakładem Wydawnictwa Marginesy ukazała się propozycja dla przyszłych tatusiów. Mowa oczywiście o „Ciąży dla facetów” autorstwa Mark’a Woods’a.

 

Poradnik jakiego nie było

 

Jak w takim razie przeprowadzić mężczyzn przez te niełatwe dziewięć miesięcy ich życia? Mało tego: jak zrobić to bez nadęcia i z poczuciem humoru, aby porady same „wchodziły do głowy”? Odpowiedź jest bardzo łatwa: znajdując kilka minut dziennie na niesamowitą lekturę „Ciąży dla facetów”!

 

Co znajdziemy w środku?

 

Myślę, że na początek warto przytoczyć kilka słów ze wstępu:

 

Jeszcze nie tak dawno miałeś większą szansę zobaczyć dorosłą lamę asystującą przy narodzinach swojego dziecka niż mężczyznę – szczęśliwego ojca – w tej samej sytuacji. Obecnie – jedno, na pewno dwa pokolenia później – mniej więcej 90% poradów odbywa się w obecności przyszłego taty. To ważna zmiana – nie tylko dla lam, które zostały zrzucone z piedestału…

Zafascynowani? Rozbawieni? Znakomicie – bo to dopiero początek niesamowitej przygody, która pozowali Wam oswoić strach, zapanować nad rozentuzjazmowaniem i pomóc przyszłej mamie.

 

Od czego jednak zaczniecie?

 

Na start od samej myśli, że dziecko może pojawić się w Waszym życiu. Planowania codzienności z dodatkową malutką osobą. Kiedy natomiast dotrzecie do etapu, w którym już wiadomo, że przed Wami 9 miesięcy cudownego oczekiwania – autor poradnika niemal za rękę przeprowadzi Was przez każdy jeden miesiąc, aby na koniec wylądować bezpiecznie z dzieciątkiem w ramionach.

 

 

Oprócz samych porad często opatrzonych zabawnymi komentarzami Pana Woodsa, znajdziecie tu również cały stos ciekawostek, którymi z pewnością będą także zachwycone Wasze partnerki. Nie brakuje tu informacji o zabobonach i przedziwnych mitów na temat ciąży. Bo czy np. wiedzieliście, że wiele osób wierzy, iż jeżeli przyszła mama śpi z głową skierowaną na północ to prawdopodobnie  urodzi Wam się syn? Sprawdźcie koniecznie w książce co na ten temat sądzi sam autor ;)

 

Nie zostaniecie z tym sami

 

Wewnątrz tego ciekawego zbioru rad, informacji i wytycznych znajdziecie także cały męski świat tatusiów. Ojcowie, którzy mają większe doświadczenie chętnie dzielą się swoimi radami, spostrzeżeniami i wspomnieniami z tego niesamowitego czasu.

 

Jeżeli natomiast szukacie szybkich odpowiedzi – na końcu książki znajdziecie słowniczek, który ekspresowo przybliży Wam wiele terminów i ich definicji.

 

Podsumowując, pozostaje pogratulować Marginesom tak świetnej pozycji! Jednym tytułem zapełnili niszę wydawniczą, podali mężczyzną na tacy rewelacyjny poradnik i w dodatku podarowali cały ogrom wiedzy opatrzonej błyskotliwymi komentarzami i sporą dawka humoru.

 

Ogromnie polecam!

 

Polecamy

Warto zobaczyć