Warszawa

Recenzja książki:

Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Łukasz Walewski w rozmowie z córką Marysią
od 7 do 12 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ

Jak się nie bać zasad etykiety

Pełna ilustracji, kolorowa i bardzo rzeczowa książka o tym, jak to dobrze trzymać się pewnych zasad. Nie jest to jednak suchy wykład, a żywa rozmowa prowadzona między córką a tatą. Każde opisane w niej zdarzenie ma odniesienie w rzeczywistości. Czytamy zatem o korzystaniu z urządzeń elektronicznych (czy można korzystać z telefonu mamy bez pytania?), o zasadach powitania (kto i dlaczego pierwszy podaje rękę), a także o zaproszeniach na przyjęcia i prezentach, magicznych słowach czy zachowaniu przy stole oraz kłamstwie lub cierpliwości w rozmowie.

 

Wszystko historie, rady i zalecenia ubrane są w ciekawostki np. Dlaczego podajemy sobie ręce na powitanie. Ciekawe czy wiecie ma to związek jeszcze z czasami prehistorycznymi?

 

Tę książkę powinien przeczytać i przećwiczyć (bo każdy rozdział zwiera propozycję ćwiczeń) każde dziecko wraz z rodzicem. Nie po to, by się stresować wymaganiami, ale po to, by wiedzieć jak żyć i nie urazić nikogo.

 

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia

Elf do zadań specjalnych

Recenzje CzasDzieci.pl
Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia stają w tym roku pod znakiem zapytania. Uratować może je tylko flota Świętego Mikołaja! Na szczęście do jego pomocników należy „Elf do zadań specjalnych”,... czytaj więcej »
Magiczna opowieść o akceptacji - nie tylko na Święta

Przyjazny Olbrzym

Recenzje CzasDzieci.pl
Magiczna opowieść o akceptacji - nie tylko na Święta
Przyjaciel – jedno słowo, które zawiera w sobie tysiące znaczeń. To osoba, na którą zawsze możemy liczyć, jest w pobliżu gdy jej potrzebujemy i nigdy nas nie odtrąci.   Sytuacja... czytaj więcej »

Warto zobaczyć