Warszawa

Recenzja książki:

Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Łukasz Walewski w rozmowie z córką Marysią
od 7 do 12 lat
PATRONAT

Jak się nie bać zasad etykiety

Pełna ilustracji, kolorowa i bardzo rzeczowa książka o tym, jak to dobrze trzymać się pewnych zasad. Nie jest to jednak suchy wykład, a żywa rozmowa prowadzona między córką a tatą. Każde opisane w niej zdarzenie ma odniesienie w rzeczywistości. Czytamy zatem o korzystaniu z urządzeń elektronicznych (czy można korzystać z telefonu mamy bez pytania?), o zasadach powitania (kto i dlaczego pierwszy podaje rękę), a także o zaproszeniach na przyjęcia i prezentach, magicznych słowach czy zachowaniu przy stole oraz kłamstwie lub cierpliwości w rozmowie.

 

Wszystko historie, rady i zalecenia ubrane są w ciekawostki np. Dlaczego podajemy sobie ręce na powitanie. Ciekawe czy wiecie ma to związek jeszcze z czasami prehistorycznymi?

 

Tę książkę powinien przeczytać i przećwiczyć (bo każdy rozdział zwiera propozycję ćwiczeń) każde dziecko wraz z rodzicem. Nie po to, by się stresować wymaganiami, ale po to, by wiedzieć jak żyć i nie urazić nikogo.

 

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe ziółka. Tom 12

Recenzje CzasDzieci.pl
Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"
„Nigdy więcej nudy” – to motto powinno przyświecać każdemu czytelnikowi niezależnie od wieku! W końcu nic tak bardzo nie czyni dnia straconym jak właśnie owa nuda. Zatem, aby... czytaj więcej »

Warto zobaczyć