Warszawa

Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Wydawnictwo: Sine Qua Non
od 7 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 9788381294676

Opis książki

Dlaczego warto przeczytać książkę "Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat":

 

  • to nie jest kolejny poradnik o dobrym wychowaniu! Autor mówi o zasadach i manierach oraz o tym, skąd się wzięły, ale przede wszystkim uczy szacunku do innych ludzi i ich granic;
  • to doskonała inspiracja do ważnych rozmów z dziećmi (między innymi o stereotypach, walce z hejtem czy życiu w czasie pandemii);
  • dzięki niej spędzisz ze swoim dzieckiem kreatywny czas w domu (będziecie mogli wykonać zadania przygotowane przez autora i jego córkę Marysię, np. zaprojektujecie zaproszenie na przyjęcie urodzinowe).

 

Łukasz Walewski w rozmowie z córką Marysią

 

– Marysiu, napiszemy razem książkę. Co ty na to?
– Ekstra! – ucieszyła się dziewczynka. – A o czym? – Podniosła się na łokciach i patrzyła na tatę z zainteresowaniem.
– O dobrym wychowaniu, właściwym zachowaniu, manierach i zasadach, a także o tym, skąd się wzięły. Bo popatrz: dlaczego niektóre nam pasują, a innych zupełnie nie mamy ochoty przestrzegać? I dlaczego ich mimo to przestrzegamy, wierząc, że jednak warto?

 

W waszym domu codziennie słychać „Proszę”, „Dziękuję” i „Przepraszam”?

Znakomicie! Czasem to jednak nie wystarcza, a rodzice zapominają, że dzieci nie należy ciągle poprawiać, ale naprowadzać na właściwe rozwiązanie.

 

Łukasz Walewski, wieloletni dziennikarz, tata dwóch dziewczynek i znawca savoir-vivre’u, z pomocą swojej córeczki Marysi udowadnia, że zasad nie trzeba się bać, bo to one pomagają nam poznać i zrozumieć świat.

 

Wspólnie szukają rozwiązań, które uczą szacunku do innych ludzi i ich granic. Mali dyplomaci to książka, która stanie się inspiracją do ważnych rozmów o inności, stereotypach, walce z hejtem, czy życiu w czasie pandemii. Dzięki niej dowiecie się także, że etykieta to nie tylko naklejka na słoiku dżemu, a szparagi kroi się widelcem. Będziecie mogli zaprojektować wspólnie zaproszenie na przyjęcie urodzinowe czy stworzyć listę obowiązków domowych dla rodziców i dzieci, co pozwoli wam lepiej zrozumieć siebie nawzajem i zbliżyć się do siebie.

 

 

To nie jest kolejny poradnik o dobrym wychowaniu! Ta książka pokazuje, że nakazy i zakazy nie są drogą do wychowania „małego dyplomaty”. Jest nią dialog.

 

 

Jeśli szukasz sposobu na to, jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem w domu, to ta książka jest właśnie dla ciebie! Łukasz Walewski, wieloletni dziennikarz, tata dwóch dziewczynek i znawca savoir-vivre'u, z pomocą swojej córeczki Marysi udowadnia, że zasad nie trzeba się bać, bo to one pomagają nam poznać i zrozumieć świat.

Mali dyplomaci to książka, która pokazuje, jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy, ale proponuje też wspólne zabawy dla dzieci i rodziców. Dzięki niej nauczysz swoje dziecko, jak zachować się przy stole, w co się ubrać do teatru czy jak dzielić się obowiązkami domowymi.

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Jak się nie bać zasad etykiety

Tę książkę powinien przeczytać i przećwiczyć (bo każdy rozdział zwiera propozycję ćwiczeń) każde dziecko wraz z rodzicem. Nie po to, by się stresować wymaganiami, ale po to, by wiedzieć jak żyć i nie urazić nikogo.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć