Warszawa

Recenzja książki:

Jedzie pociąg

Jedzie pociąg

Marcin Brykczyński
Ewa Podleś
od 3 do 6 lat
PATRONAT

Co można robić w pociągu?

Jedzie pociąg...

 

… w pociągu, każdy przedział (każda strona) to inne zwierzę. Co robią? Myją zęby, szyję, siedzą w w wannie w zimniej wodzie, grają na tubie lub bębenku. Zdarzają się również sytuacje bardziej ekstremalne, jak zjedzenie kucharza, co oczywiście nie jest pokazane, wszak to książka dla najmłodszych odbiorców, więc nie musicie się baś. „Jedzie pociąg” to przezabawne, krótkie wierszyki. Nie opisują one wprost zwierzęcych cech bohaterów lecz nadają im cechy lub przywary ludzkie. Wierszyki łączą się z całostronicowymi ilustracjami. W ich centralnej części znajduje się okno przedziału pociągu, w którym widzimy przedstawianego zwierzaka, a otaczają go przedmioty związane z wykonywaną przez niego czynnością.

 

Ilustracje są pełne szczegółów, ale nie przeładowane, kolorowe lecz jednocześnie przejrzyste i jasne - idealne dla małych odbiorców.

 

„Jedzie pociąg” to połączenie humoru słownego i pięknych ilustracji. Idealne dla dzieci, które wchodzą w świat literatury. Tylko nie możemy się zdecydować czy bardziej lubimy wilka lub pandę? Przeczytajcie, a może pomożecie nam w wyborze.

 

Przeczytaj również

Polecamy

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)