Warszawa

Milion złotych w jeden dzień - oferta życia czy wyjątkowy podstęp?

Recenzja książki:

Amelia i Kuba. Złota karta

Amelia i Kuba. Złota karta

Rafał Kosik
od 7 do 12 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ

Milion złotych w jeden dzień - oferta życia czy wyjątkowy podstęp?

Myślę, że wielu czytelnikom Amelii i Kuby przedstawiać nie trzeba. Jest do duet, a właściwie w gratisie nawet - kwartet (licząc Mi i Alberta) iście wybuchowy. Co wymyślili tym razem? Sprawdźcie - na pewno nie będziecie się nudzić!

 

Recenzji tej książki nie mogłam zacząć się od nieczego innego niż postawienie pytania: Co byście zrobili, gdybyście otrzymali możliwość wydania miliona złotych w jeden dzień, ale tylko i wyłącznie na siebie? Bralibyście w ciemno czy może zapaliłaby się Wam czerwona lampka, że niekoniecznie jest to najlepszy pomysł? Otóż! Zawsze dobrze mieć taką lampkę i każdą umowę czytać do końca – nawet te fragmenty drobnym druczkiem!

 

Amelia, Kuba, Mi i Albert zupełnie przypadkiem (czy na pewno?) podejmują powyższe wyzwanie. Wszystko na początku wydaje się być idyllą i pięknym snem. Jak to zwykle bywa w baśniach – do czasu. Przychodzi bowiem i moment na to, aby zobaczyć jak machina handlu i produkcji wygląda od drugiej strony – nie tylko konsumenta. Z pewnością zmierzenie się z pierwszą pracą i podatkami będzie dla naszych bohaterów dużo trudniejsze niż wydanie ogromu pieniędzy.

 

 

Jaką książką jest "Amelia i Kuba. Złota karta"?

 

Myślę, że czerpie po trochę z każdego gatunku. Znajdziecie tu dużo przygody, szczyptę legend, a także momenty z dreszczykiem. Nie raz się również zaśmiejecie (koniecznie musicie poznać historię imienia misia Duhasta) i dacie zaskoczyć!

 

Doskonały w tej książce jest także sam język. Autor w wyjątkowo udany sposób zawarł wszystkie smaczki ze słownika młodzieżowego – tak aby była to książka wyjątkowo na czasie. A jeżeli mówimy o "byciu na czasie" – znajdziecie tu także wiele odniesień do panującej obecnie sytuacji – co być może łatwiej pozwoli także oswoić się z tym co nas otacza.

 

Jeżeli miałabym podsumować, to z pewnością mogę powiedzieć, że uwielbiam przeplatanie motywów legendarnych, baśniowych ze światem współczesnym. Nie mam też wątpliwości, że Rafał Kosik robi to doskonale!

 

Dodatkowo w ogromnie zabawny sposób daje dużo przydatnych lekcji i wniosków do wyciągnięcia. Warto pamiętać, że wszystko ma swoje konsekwencje!

 

Nie musicie się także martwić, że nie znacie poprzednich przygód Amelii i Kuby – „Złotą Kartę” można czytać zupełnie niezależnie! A zapewniam – po tej lekturze na pewno sięgnięcie po kolejne.

 

Ogromnie polecam!

 

P.S. Jeżeli jesteście spragnieni większej liczby szczegółów zapraszamy TU!

P.S. 2 Jeżeli chcielibyście zdobyć swój egzemplarz to zapraszamy TU!

Polecamy

Inne recenzje

Czy miłość da się podzielić na dwa?

Kocham was równie mocno, maluszki!

Recenzje CzasDzieci.pl
Czy miłość da się podzielić na dwa?
Czy miłość da się podzielić na dwa? Momuś nie jest już jedynym maluszkiem w rodzinie. Mała sówka obawia się, że nowa kuzynka  - Bibli zabrała część miłości Babci, miłości, która... czytaj więcej »
Łagodna dyscyplina - czy jest możliwa?

Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci

Recenzje CzasDzieci.pl
Łagodna dyscyplina - czy jest możliwa?
W podejściu do wychowania często lawirujemy między skrajnościami - autorytarnym sposobem wychowania znanym poprzednim pokoleniom a bezstresowym wychowaniem, w którym zakazy i nakazy się niewskazane. Duża grupa rodziców nie odnajduje się w żadnym z tych modeli i intuicyjnie szuka złotego środka... czytaj więcej »
Ariol, czyli zaproszenie do świata dzieci

Ariol. Tyberiusz kotatakuje

Recenzje CzasDzieci.pl
Ariol, czyli zaproszenie do świata dzieci
Komiksy wiele lat musiały przekonywać dorosłą publikę o swojej wartości, walczyć o uwagę i rangę w literackim świecie. Nie myślmy tu naturalnie o wielbicielach gatunku, których zawsze było... czytaj więcej »

Warto zobaczyć