Warszawa

Recenzja książki:

Best Seler i tajemnica rodu Kokosów

Best Seler i tajemnica rodu Kokosów

Mikołaj Marcela
od 9 do 12 lat
PATRONAT

Recenzja...

Ostatnio na rynku wydawniczym pojawiła się prawdziwa GRATKA dla miłośników (w każdym wieku) DOBREJ powieści detektywistyczno – kryminalno-przygodowej. „Best Seler. Vege kryminał dla dzieci w każdym wieku” Mikołaja Marcela, bo o niej mowa, to druga część pasjonującej opowieści o przygodach dzielnego szeryfa Jarzynowa, który niestrudzenie rozwiązuje coraz to bardziej pogmatwane zagadki kryminalne.

 

Wspólnie z błyskotliwym Best Selerem będziemy dedukować, analizować i wyciągać wnioski, a przy okazji świetnie się bawić! Tym razem szeryf Jarzynowa wraz z dzielnymi pomocnicami – siostrami Brukselkami będzie miał do rozwiązania tajemniczą zagadkę zniknięcia Wiórki Kokos - siostrzenicy Henryka Kokosa – najpotężniejszego i najbogatszego mieszkańca Owocowic. Okazuje się, że oprócz pięknej Kokosanki zniknęli również Oliwka i Winogrono… A dodatkowo w Owocowicach pojawił się przerażający przetwór…

 

Czy Best Seler odnajdzie Wiórkę? Kto stoi za jej zniknięciem? Jakie tajemnice skrywają członkowie rodu Kokosów? Coraz więcej pytań … Czy detektywowi uda się znaleźć na nie odpowiedzi? Odsyłam do lektury tej niezwykle pasjonującej książki, która wciąga już od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać. Autor z prawdziwą wirtuozerią stworzył wyjątkowy owocowo-warzywny świat, w którym wśród upersonifikowanych postaci nie jeden czytelnik odnajdzie wiele ludzkich wad i przywar.

 

Dodatkowymi atutami tej wyjątkowej powieści detektywistycznej są krótkie rozdziały, dużo dialogów, dobrze skonstruowana wartka fabuła, która wciąga czytającego już od pierwszej strony do niezwykłej rozgrywki intelektualnej oraz dynamicznie zmieniająca się akcja. Na uwagę zasługują również świetne, oryginalne czarno-białe rysunki Małgorzaty Flis, które doskonale dopełniają tę pasjonującą opowieść.

 

Gorąco polecam i z niecierpliwością czekam na kolejne książki o przygodach dzielnego Best Selerra!

 

Beata Dziąbek

 

Komentarze

Polecamy

Warto zobaczyć