Warszawa

Recenzja książki:

Strzeżcie się, smoki!

Strzeżcie się, smoki!

Jorge Aguirre
od 7 do 12 lat

REWELACYJNY i PRZEZABAWNY komiks znakomitego

„Strzeżcie się, smoki!” to REWELACYJNY i PRZEZABAWNY komiks znakomitego duetu Jorge Aguirre i Rafaela Rosaido, który zachwyci nie tylko młodych czytelników. Komiks jest wprawdzie drugą częścią z serii o przygodach Claudette , ale można go przeczytać bez konieczności czytania części pierwszej.

 

Tym razem wspólnie z rezolutną, błyskotliwą, porywczą i nieustraszoną Claudette oraz jej bratem i przyjaciółką Marie przyjdzie nam zmierzyć się z armią kamiennych gargulców złego czarownika Grombacha. Pokonać go można za pomocą wspaniałego miecza - Rębacza, wykutego przez ojca dziewczynki. Ale miecz znajduje się w brzuchu bardzo groźnej smoczycy - Azro...

 

Czy dziewczynka odzyska miecz?  Czy Claudette uratuje swojego ojca i obroni rodzinne miasto? I wreszcie, w jaki sposób dziewczynka pokona złego czarownika? Odsyłam do lektury tego niezwykle pasjonującego komiksu, który w znakomity sposób łączy wartką fabułę i wspaniałą przygodę, świetny humor oraz wyjątkowe ilustracje.

 

Ta pięknie wydana książka to także wspaniała opowieść o sile przyjaźni, miłości, odpowiedzialności i odwadze.

 

Warto zaznaczyć, że komiksy stanowią świetną alternatywę dla dzieci, które  pragniemy zachęcić do czytania i w konsekwencji rozwinąć w nich czytelniczą pasję. Warto jednak pamiętać, aby proponować małym czytelnikom jedynie te najwartościowsze tytuły, które nie tylko uczą dzieci, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, ale i ukazują dobre wzorce zachowań  - tak jak recenzowana książka.

 

Gorąco polecam!

 

Beata Dziąbek

 

Komentarze

Polecamy

Warto zobaczyć