Warszawa

Strzeżcie się, smoki!

Strzeżcie się, smoki!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Jaguar
od 7 do 12 lat
ISBN: 978-83-7686-796-0
tagi: komiks  smoki  smok  przygoda 

Drugi tom trylogii polecanej przez Jeffa Smitha, twórcy serii komiksowej Gnat
Claudette powraca – i pakuje się w jeszcze większe kłopoty!


Mont Petit Pierre atakuje horda gargulców złego czarownika Grombacha. Claudette wraz z bratem i przyjaciółką (w ślad za którą podąża siedmiu zakochanych książąt) musi jak najszybciej uratować swojego ojca, zabić smoka i odzyskać miecz, który ochroni jej rodzinne miasteczko.


Claudette jest zabawna, nieustraszona i gotowa stawić czoło smokom. Ale czy smoki są gotowe stawić jej czoło?


Rafael Rosado to weteran filmu animowanego, obecnie tworzący scenorysy.
Jedna z najlepszych serii dla młodych czytelników… Mój syn i ja uwielbiamy te komiksy!
– Kazu Kibuishi, autor Amuletu
Można się turlać ze śmiechu!

– „The New York Times”

 

Jorge Aguirre jest scenarzystą popularnych seriali dla dzieci. Amerykański autor powieści graficznych, pracuje dla telewizji i kanałów dziecięcych, m.in. Disney, Junior, Nick, Jr., PBS

Kup teraz

Recenzje książki (Strzeżcie się, smoki!)

Recenzja bibliotekarza
REWELACYJNY i PRZEZABAWNY komiks znakomitego

„Strzeżcie się, smoki!” to REWELACYJNY i PRZEZABAWNY komiks znakomitego duetu Jorge Aguirre i Rafaela Rosaido, który zachwyci nie tylko młodych czytelników. Komiks jest wprawdzie drugą częścią z serii o przygodach Claudette , ale można go przeczytać bez konieczności czytania części pierwszej.

 

Tym razem wspólnie z rezolutną, błyskotliwą, porywczą i nieustraszoną Claudette oraz jej bratem i przyjaciółką Marie przyjdzie nam zmierzyć się z armią kamiennych gargulców złego czarownika Grombacha. Pokonać go można za pomocą wspaniałego miecza - Rębacza, wykutego przez ojca dziewczynki. Ale miecz znajduje się w brzuchu bardzo groźnej smoczycy - Azro...

 

Czy dziewczynka odzyska miecz?  Czy Claudette uratuje swojego ojca i obroni rodzinne miasto? I wreszcie, w jaki sposób dziewczynka pokona złego czarownika? Odsyłam do lektury tego niezwykle pasjonującego komiksu, który w znakomity sposób łączy wartką fabułę i wspaniałą przygodę, świetny humor oraz wyjątkowe ilustracje.

 

Ta pięknie wydana książka to także wspaniała opowieść o sile przyjaźni, miłości, odpowiedzialności i odwadze.

 

Warto zaznaczyć, że komiksy stanowią świetną alternatywę dla dzieci, które  pragniemy zachęcić do czytania i w konsekwencji rozwinąć w nich czytelniczą pasję. Warto jednak pamiętać, aby proponować małym czytelnikom jedynie te najwartościowsze tytuły, które nie tylko uczą dzieci, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, ale i ukazują dobre wzorce zachowań  - tak jak recenzowana książka.

 

Gorąco polecam!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć