Warszawa

Recenzja książki:

Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw

Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw

Gaëlle Bouttier-Guérive
od 3 do 7 lat

Pytania zadawane przez dzieci

Żywiołowa, rezolutna, dociekliwa, ciekawe świata i … nie znająca jeszcze pojęcia dyskrecja. Taka jest Basia – bohaterka  REWELACYJNEJ książki „Basia. Wielka księga pytań” i świetnego cyklu dla najmłodszych stworzonego przez znakomity duet - Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak.

 

Ta fantastyczna książka to zbiór króciutkich i przezabawnych opowiadań, stanowiących odpowiedzi na pytania które wciąż zadaje ciekawa świata bohaterka. Rodzina Basi wciąż słyszy: Po co? Jak? Dlaczego? Gdzie? Kiedy? I … Czy mogę dostać żelki?

 

Pytania zadawane przez Basię są prawdziwym wyzwaniem i niezłą łamigłówką dla jej najbliższych. Dotyczą nie tylko spraw codziennych (Jak działa bankomat?, Czy mogę dziś z wami spać?), ale również istoty istnienia (Po co ja właściwie jestem na świecie?, Dlaczego mnie urodziłaś?) oraz otaczającego ją świata (Po co są komary?, Dlaczego ludzie są niedobrzy dla zwierząt?).

 

Oprócz pasjonujących i pełnych humoru historii, które mogą zainspirować i pomóc niejednemu rodzicowi w rozmowie ze swoją kilkuletnią pociechą na trudne tematy, na uwagę zasługuje też piękna szata graficzna książki: duży format, twarde okładki oraz zachwycające (jak zawsze) i oryginalne kolorowe ilustracje Marianny Oklejak, które doskonale dopełniają całości.

 

Gorąco polecam!

 

A tak nawiasem, Drodzy Rodzice jakie pytania zadają Wasze dzieci? No i jak na nie odpowiadacie...

 

Beata Dziąbek

 

Komentarze

Polecamy

Warto zobaczyć