Warszawa

Recenzja książki:

Bajeczki Babeczki cz. 4 - O aniołku ze złamanym skrzydłem

Bajeczki Babeczki cz. 4 - O aniołku ze złamanym skrzydłem

Ewa Rosolska
Anna Nowocińska-Kwiatkowska (Ilustr.)
PATRONAT

Ciepła, rodzinna historia na Święta!

Święta coraz bliżej i coraz bardziej możemy czuć ich żar. Prawdziwie podgrzać może go tylko historia świąteczna z dziećmi w roli głównej.
Wydawnictwo Edukacyjne własnie taką historią nas uraczyło - zawierającą wiele elementów, które wprawią nas i nasze pociechy w odpowiedni klimat.

 

Mama ze złamaną nogą, kochająca babcia i dom pełen dzieci (także małych łobuziaków), które z niecierpliwością czekają na Boże Narodzenie i prezenty - nie zawsze tylko te rzeczowe - tak rozpoczyna się historia o marzeniach.

 

W książeczce Ewy Rosolskiej odnaleźć możemy ciepłą historię pełną tradycji świątecznych. Jest to opowieść nie tylko wyjątkowo edukacyjna w sferze uczuć i emocji dziecięcych, ale także przedstawiająca wiele zwyczajów związanych ze świętami. To wszystko przedstawione jest wraz z ogromnymi, kolorowymi ilustracjami, które fantastycznie wpłyną na nastrój naszego dziecka. Na szczególną uwagę zasługuje strona z wypiekami - pierniki upieczone przez maluchy wraz z babcią na obrazkach wyglądają niemal jak prawdziwe - aż chce się po nie sięgnąć.

 

Dlaczego akurat ta bajka świetnie nastraja na Święta? - ponieważ pełna jest rodzinnej atmosfery, a przecież o to w tym okresie chodzi. Dzięki temu przekazujemy naszym smykom wartości, które warto pielęgnować.

 

Prezentowana książka pełna jest świątecznej magii i niesamowicie pokazuje jak wielką moc ma dziecięca wyobraźnia (oraz to jak bardzo jest bogata i niczym nieograniczona).

Historia w sam raz na Święta!
 

 

Kamila Sowa

 

Przeczytaj również

Polecamy

Inne recenzje

W labiryncie paragrafów Zieloboru  

Zielobór

Recenzje CzasDzieci.pl
W labiryncie paragrafów Zieloboru  
Pamiętam czasy swojej podstawówki, kiedy podczas przerwy międzylekcyjnej, razem z całą klasą szukaliśmy wspólnych zabaw by to 5 czy 10 minut odpoczynku od lekcji zostało jak najlepiej wykorzystane.... czytaj więcej »

Warto zobaczyć