Warszawa

Recenzja książki:

Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie

Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie

Anna Czerwińska-Rydel
od 7 lat
PATRONAT

O niezwykłym mistrzu wyobraźni – Fryderyku Chopinie

Dwie płyty CD z uroczą, przemądrą i bardzo ciekawą historią o życiu Fryderyka Chopina napisaną przez Anną Czerwińską – Rydel, a mistrzowsko zinterpretowaną przez Jana Englerta to prawdziwa gratka nie tylko dla melomanów.


Opowiedziana na płytach historia rozpoczyna się literacką fantazją autorki na temat poznania się i pokochania przez rodziców Chopina, następnie obejmuje dziecięce i młodzieńcze lata Frycka. Wszystkich opowiadanych wydarzeń słucha się jak baśni!.


Dzięki słuchowisku poznajemy nie tylko pewne wydarzenia z życia Fryderyka (o których istnieniu raczej nie dowiedzieliśmy się na lekcjach muzyki w szkole), ale i możemy się wczuć w atmosferę domu państwa Chopin. Możemy przekonać się też o tym, jak bardzo zmieniło się to życie rodzinne!


Fryderyk Chopin nie jest tu przedstawiony jako geniusz bez skazy. Autorka skupiła się bardziej na drodze, jaką przebył Chopin. Opisuje jego drobne psikusy, duże poczucie humoru, szacunek do ojca, miłość do matki, a także kruche zdrowie kompozytora. 


Słuchowisko wzbogaca muzyka Chopina, bardzo starannie i odpowiednio do danego fragmentu tekstu dobrana.


Do płyt dołączona została książeczka o budowie fortepianu i życiu Chopina. Całość przygotowana została perfekcyjnie! Opowiedziana historia jest wartościowa, mądra, a przy tym zabawna i interesująca i ciepła! Gorąco polecam!

 

Anna Kowalska

 

Polecamy

Warto zobaczyć