Warszawa

Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie

Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie

od 7 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-64690-04-4

Opis książki

Czy Fryderyk Chopin był grzecznym chłopcem? Co robił, kiedy nie grał na fortepianie? Kim był dla niego dziwaczny bezzębny mężczyzna noszący perukę? Czym Frycek rozśmieszył do łez swojego ojca? Za co uwielbiali go szkolni koledzy? I wreszcie co kryje się pod tajemniczym słowem eolimelodikon? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących życia genialnego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina znajdziesz w piątej części serii "Mistrzowie wyobraźni".

 

Publikacja zawiera 2 CD audio oraz książeczkę, w której znajdziecie ciekawostki o budowie fortepianu i słownik podstawowych pojęć muzycznych.

 

Mistrzowie wyobraźni

 

Zapraszamy na spotkanie z mistrzami wyobraźni. Kto to taki? Wszyscy ci, którzy potrafili zaczarować codzienność i dzięki swej pasji zdobywać, odkrywać i tworzyć rzeczy, o których nie śniło się filozofom.

 

W tej niezwykłej podróży odwiedzicie ulicę Korzenną w Gdańsku, gdzie zobaczycie przy pracy Jana Heweliusza, podążycie śladem muzyki Fryderyka Chopina, przyjrzycie się życiu najwybitniejszej polskiej uczonej Marii Skłodowskiej-Curie i wielu innym, którzy zapisali się na kartach historii złotymi zgłoskami.

 

Seria "Mistrzowie wyobraźni" przybliża życie i dzieło wybitnych postaci, przedstawiając je w sposób, który zafascynuje i zachęci do własnych poszukiwań i wędrówek śladami nauki. Niech te niezwykłe historie staną się okazją do odkrywania talentów, rozwijania pasji i otwierania się na świat, w którym wiele jeszcze pozostało do odkrycia. Wrota do krainy wyobraźni właśnie się otwierają.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie

O niezwykłym mistrzu wyobraźni – Fryderyku Chopinie

Dwie płyty CD z uroczą, przemądrą i bardzo ciekawą historią o życiu Fryderyka Chopina napisaną przez Anną Czerwińską – Rydel, a mistrzowsko zinterpretowaną przez Jana Englerta to... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć