Warszawa

Recenzja książki:

Niedoparki powracają

Niedoparki powracają

Pavel Šrut
Galina Miklínová (Ilustr.)
od 7 lat
PATRONAT

Hihlik w Afryce

Moja 10-letnia córka jest wielką fanką niedoparków i zachęciła mnie do przeczytania pierwszej części trylogii o tych stworzeniach. Tom drugi pod tytułem Niedoparki powracają jest fascynującą kontynuacją przygód głównego bohatera Hihlika, który z rodzinnej Pragi wyrusza do Afryki.

 

Kim są niedoparki, jak wyglądają i dlaczego zawsze kradną pojedyncze skarpetki, wyjaśnia pierwsza książka. Nie widzieliście nigdy żadnego skarpetkojada? Profesor Kędziorek początkowo też nie widział, co nie przeszkadzało mu w pisaniu dzieła naukowego na ich temat…

 

Pierwszy tom szczegółowo omawia zasady i tryb życia niedoparków oraz przedstawia różnych skarpetkożerców, m.in. Hihlika, jego kuzynów Ramika i Tulika oraz herszta pewnej bandy Kudłę Dederona.

 

Wszystkie wymienione niedoparki powracają w drugiej części trylogii. I nie tylko one; poznajemy nowe twarze, nowe charaktery. Bohaterów miłych i groźnych, wychudzonych i okrąglutkich, odżywiających się powietrzem i wdychających woń Niedoparokwiatu, śliczną panienkę oraz pewnego milionera, który… Stop! Nie zdradzę więcej! Tu się zatrzymam, choć akcja biegnie równie szybko, jak w pierwszym tomie. A może nawet szybciej.

 

Drugi tom obfituje w niespodzianki i zaskoczenia. Nowe okoliczności, nowe zagrożenia i przyjaźnie. Autor Pavel Šrut zręcznie wciąga czytelnika w intrygujący świat skarpetkojadów. Przekonajcie się sami! My już czekamy na tom trzeci.

 

Joanna Bednarczuk

 

Polecamy

Warto zobaczyć