Warszawa

Tappi i Kocyk Mocyk już w księgarniach!

Recenzja książki:

Tappi i Kocyk Mocyk

Tappi i Kocyk Mocyk

Marcin Mortka
Marta Kurczewska
od 4 do 5 lat
PATRONAT

Tappi i Kocyk Mocyk już w księgarniach!

Wraz z kolorową jesienią w Szepczącym Lesie pojawia się tajemniczy kocyk, który czyni każdego, komu uda się go złapać, lepszym, silniejszym i szybszym. Wszyscy mieszkańcy lasu - niedźwiedź Brzuchacz, renifer Chichotek, kruk Paplak, wicher oraz Mała Myszka – stają więc w szranki, by zdobyć specjalną moc zapewnianą przez kolorowy pled.

 

Czy dodatkowa siła jest jednak ważniejsza, niż pomoc tym, którzy rzeczywiście tego potrzebują? Czy do bycia bohaterem wystarczy doskonała wytrzymałość i krzepa? A może prawdziwa potęga tkwi w empatii i gotowości do poświęceń dla innych?


Odpowiedzi na te pytania odnajdziecie w najnowszej części przygód odważnego wikinga Tappiego, którego postać urzeknie Was swoją lojalnością i bezinteresownością, a opowieść o poszukiwaniach prawowitego właściciela magicznego kocyka – zainteresuje i wzruszy.

 


"Tappi i Kocyk Mocyk" jest zarówno ciepłą, jak i ciekawą historią o prawdziwych wartościach i sile przyjaźni. Skierowana dla dzieci powyżej czterech lat książka ujmie małych czytelników intrygującą zagadką, nietuzinkowymi bohaterami oraz kolorowymi ilustracjami, które mają w niej nie mniejsze znaczenie, niż sama treść. Snuta opowieść nabiera bowiem dzięki nim barw i ożywa, a każda kolejna strona przykuwa uwagę pełnymi dynamizmu obrazkami i malowniczymi portretami jesiennego krajobrazu Szepczącego Lasu.

 

 

"Tappi i Kocyk Mocyk” autorstwa Marcina Mortki to najnowsza część z serii książek o wikingu Tappim od wydawnictwa Zielona Sowa. Rozbawi i zaciekawi zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Mamy nadzieję, że stanie się inspiracją do wartościowej rozmowy na temat tego, co naprawdę ważne.

 

Dowiedz się więcej!

 

Fot. Zuzanna Wyżykowska

 

 

 

1/2
1/2
2/2
2/2

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Czy miłość da się podzielić na dwa?

Kocham was równie mocno, maluszki!

Recenzje CzasDzieci.pl
Czy miłość da się podzielić na dwa?
Czy miłość da się podzielić na dwa? Momuś nie jest już jedynym maluszkiem w rodzinie. Mała sówka obawia się, że nowa kuzynka  - Bibli zabrała część miłości Babci, miłości, która... czytaj więcej »
Łagodna dyscyplina - czy jest możliwa?

Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci

Recenzje CzasDzieci.pl
Łagodna dyscyplina - czy jest możliwa?
W podejściu do wychowania często lawirujemy między skrajnościami - autorytarnym sposobem wychowania znanym poprzednim pokoleniom a bezstresowym wychowaniem, w którym zakazy i nakazy się niewskazane. Duża grupa rodziców nie odnajduje się w żadnym z tych modeli i intuicyjnie szuka złotego środka... czytaj więcej »
Ariol, czyli zaproszenie do świata dzieci

Ariol. Tyberiusz kotatakuje

Recenzje CzasDzieci.pl
Ariol, czyli zaproszenie do świata dzieci
Komiksy wiele lat musiały przekonywać dorosłą publikę o swojej wartości, walczyć o uwagę i rangę w literackim świecie. Nie myślmy tu naturalnie o wielbicielach gatunku, których zawsze było... czytaj więcej »

Warto zobaczyć