Warszawa

Ulubione książki Agnieszki Frączek

10 ulubionych książek? Trudno o cięższe zadanie! Ale spróbuję. Posłużę się przy tym bardzo mało obiektywnym kluczem: wymienię po prostu te książki, które najmocniej zapadły mi w pamięć, które najsilniej kojarzą mi się z dzieciństwem. Kolejność przypadkowa. Żałuję, że na liście nie zmieściła się "Karolcia" (jak ja chciałam mieć taki koralik!), "Szatan z siódmej klasy", nie zmieścił się Bahdaj (a przecież to on sprawił, że do dzisiaj uwielbiam kryminały!), Nienacki, Siesicka... I wielu, wielu innych.
1.
Mądra poduszka

Mądra poduszka

od 3 do 7 lat
tagi: wiersze  rymowanki  humor 
Zbiór wierszowanych bajek Ludwika Jerzego Kerna z pięknymi ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego.   Rozmiar: 200 × 335 mm nakład 29 750 + 250 egz. 108 stron   ... »
2.
Brzechwa dzieciom

Brzechwa dzieciom

od 2 do 7 lat
tagi: wiersze  humor  morał 
Wybór najbardziej znanych małych form poetyckich, utrzymanych w stylu satyryczno-żartobliwym najznakomitszego polskiego poety dla dzieci.   Oprawa: twarda Format: A4 Objętość: 128... »
3.
Klechdy sezamowe

Klechdy sezamowe

od 6 do 14 lat
tagi: magia  baśnie 
Opowieści, na których wychowały się pokolenia Polaków.   Bolesław Leśmian (1877-1937) to wybitny poeta, prozaik, eseista i krytyk literacki pochodzenia żydowskiego. Za życia,... »
4.
Cudowna podróż

Cudowna podróż

od 5 do 9 lat
Tytuł oryginalny: Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige Język oryginalny: szwedzki Tłumacz: Mortkowiczowa Janina Forma: powieść Rok pierwszego wydania: 1907 Rok pierwszego wydania... »
5.
Przygody Filonka Bezogonka

Przygody Filonka Bezogonka

od 6 do 10 lat
tagi: przygoda  zwierzęta 
Seria książek o szarobiałym kotku i jego licznych przygodach. Filonek lubi wymykać się z domu, a ponieważ brak mu jeszcze doświadczenia życiowego, spotykają go różne niespodzianki. Stopniowo... »
6.
Śpiewająca lipka. Bajki Słowian Zachodnich

Śpiewająca lipka. Bajki Słowian Zachodnich

od 6 do 14 lat
tagi: opowieść  baśnie 
Wznowienie popularnego, potężnego tomiszcza, będącego niegdyś ukochaną lekturą i wielkim bestsellerem w PRL. Zawiera 62 utwory pochodzące z ziem polskich, czeskich, łużyckich, słowackich,... »
7.
Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

od 4 do 8 lat
Cykl zabawnych historyjek obrazkowych (księgi 1-3). Pozycja utrzymana w stylu Koziołka Matołka. Małpka i murzynek przemierzają daleki szlak z Arabii do Polski, aby odwiedzić koziołka. Sławnej... »
8.
Słoneczniki

Słoneczniki

od 12 do 14 lat
"Tego się nie da ukryć: kocham się w Zbyszku. Spadło to na mnie jak piorun. Nie mam wprawdzie ochoty pisać, jaki był dalszy ciąg wspomnianej kartki, ale uczciwość ryczy we mnie lwim głosem:... »
9.
Najpiękniejsze wiersze dla maluchów

Najpiękniejsze wiersze dla maluchów

do 3 lat
KLASYKA
W tej pięknie ilustrowanej książce znajdziecie najbardziej znane wiersze Juliana Tuwima. Książka jest sztywnostronicowa, co zapewnia jej wyjątkową trwałość. Kolorowe ilustracje znakomicie współgrają... »
10.
Dzieci z Bullerbyn. Wydanie kolekcjonerskie

Dzieci z Bullerbyn. Wydanie kolekcjonerskie

od 6 do 10 lat
KLASYKA
Wydanie bibliofilskie najbardziej znanej powieści szwedzkiej pisarki, na której wychowało się kilka pokoleń Polaków. Tym razem powracamy do opracowania graficznego i ilustracji Hanny Czajkowskiej... »

Warto zobaczyć