Warszawa

Disney. Przygoda z czytaniem. Kubuś i przyjaciele
PATRONAT CzasDzieci.pl

Disney. Przygoda z czytaniem. Kubuś i przyjaciele

Wydawnictwo: Ameet Sp. z o.o.
od 4 lat
ISBN: 978-83-253-0869-8

Disney. Przygoda z czytaniem. Kubuś i przyjaciele to trzy krótkie, proste historyjki, które zachęcą najmłodszych do rozpoczęcia nauki czytania. Duży, wyraźny druk ułatwia czytanie, a dopasowane do tekstu ilustracje pomagają małemu czytelnikowi skoncentrować uwagę na fabule. Zastosowane powtórzenia podstawowych wyrazów sprawiają, że dziecko zapamiętuje graficzny zapis poszczególnych słów i szybciej osiąga sprawność w czytaniu. Każda z trzech uroczych opowiastek o Kubusiu, Prosiaczku i Tygrysku podejmuje bliski dziecku temat przyjaźni - dzięki temu nie tylko chętniej angażuje się w lekturę, ale także lepiej rozumie jej sens.

Disney. Przygoda z czytaniem to seria niezwykłych opowieści dla początkujących czytelników, napisanych przy wsparciu ekspertów w zakresie nauki czytania. Program został podzielony na cztery poziomy zaawansowania, co ułatwia wybór tytułu idealnie dostosowanego do czytelniczych umiejętności dziecka. W każdej książce oprócz interesującej historii mały czytelnik znajdzie ciekawe zadania i naklejki ze swoimi ulubionymi postaciami Disneya, które sprawią, że nauka czytanie stanie się wspaniałą zabawą.


Disney. Przygoda z czytaniem to idealny pomysł na naukę czytania!


Liczba stron: 32
Format: 165 x 235 mm

 

Patroni medialni:

Recenzje książki (Disney. Przygoda z czytaniem. Kubuś i przyjaciele)

Recenzja rodzica
Do nauki i zabawy

Jak rozpocząć naukę czytania w przyjemny i bezstresowy sposób? Najlepiej z udziałem dobrze dziecku znanych i lubianych przez nie postaci, a któż nadaje się do tego lepiej niż przesympatyczny Kubuś Puchatek wraz z gromadką przyjaciół? Spotkaliśmy ich wszystkich w disnejowskiej książce pochodzącej z serii „Przygoda z czytaniem”. Ponieważ Starszy dopiero przygotowuje się do nauki, z ciekawości sięgnęliśmy po pozycję z poziomu 1. Cała seria podzielona jest na 4 stopnie trudności, a na każdym spotykamy innych bohaterów.

„Kubuś i przyjaciele” to trzy krótkie opowiadania, w których poznajemy całą ekipę ze Stumilowego Lasu, jej ulubione zabawy, a na koniec – wybieramy się na Puchatkowe przyjęcie urodzinowe. Na historyjki składają się całostronicowe ilustracje oraz znajdujące się pod nimi krótkie zdania napisane dużą, wyraźną czcionką – taką, by przykuwała uwagę młodego czytelnika, budując skojarzenie między czytanym początkowo przez rodziców tekstem, a jego zapisem graficznym. Powtarzana często lektura z czasem recytowana jest przez dziecko niczym mantra. I tak samo jak tekst, w głowie dziecka zapisuje się jego graficzne odzwierciedlenie. Jak dla mnie – mamy, która od jakiegoś już czasu zastanawiała się od czego zacząć naukę czytania – pomysł wydaje się świetny. Kubusia czytamy więc codziennie w ciągu dnia, gdy Starszy nie jest jeszcze zmęczony i chętnie zerka na tekst, a gdy kończymy – bawimy się dodatkowo w opowiadanie tego, co dzieje się na ilustracjach – to także świetny sposób na przygotowanie przedszkolaka do nauki szkolnej, a duże kolorowe grafiki dają tu szerokie pole do popisu.

Co ciekawe, obrazkową książeczkę polubił także 2-letni Młodszy i często „czyta” ją wraz z nami. Pomagał nam także w wykonaniu znajdującej się wewnątrz dwustronnej ramki na zdjęcia, kukiełek oraz naklejkowych obrazków, bo książeczka przeznaczona jest nie tylko do nauki, ale także i zabawy.

Recenzja rodzica
Doskonały początek przygody z czytaniem

To doskonały początek przygody z czytaniem. Znani bohaterowie, porządne wykonanie i ciekawy pomysł. Duże rysunki z wyraźnymi podpisami, każdy na oddzielnej stronie, pomagają dzieciom rozpoznawać i zapamiętywać wygląd poszczególnych wyrazów.  Oprócz króciutkiej historii na dzieciaki czekają zadania: wykonanie ramki przyjaźni, kukiełek do przedstawienia i wyklejenia historyjki o przyjęciu urodzinowym. Ta mała książeczka może być początkiem rozmowy o przyjaźni, początkiem rozpoznawania liter, nauki wycinania i opowiadania historii.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć