Warszawa

Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie!

Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie!

od 6 lat
ISBN: 978-83-60577-48-6

Opis książki

Filip i bociany to pełna przygód opowieść o uwielbianych przez wszystkich bocianach, a także o przyjaźni, uczciwości i wierności. Filip i Pusia zaprzyjaźniają się z bocianami mieszkającymi na wysokim gnieździe i obserwują ich życie oraz rozwój małych bocianiątek. Pouczająca książka o zacięciu przyrodniczym.
Jest to także kontynuacja przygód bohaterów bestsellera "O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów".

 

Zima się kończy. Wszyscy w podnieceniu oczekują wiosny. Zajączka Filipa i jego przyjaciółkę łabędzicę Pusię zadziwiają zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie. Przylatują bociany… Czy przynoszą dzieci? I czy jedzą żaby? Dlaczego w swoich wędrówkach okrążają Morze Śródziemne? Odpowiedzi na te i inne pytania szukajcie w książce!
Śliczne, pełne ciepła ilustracje, wykonane przez znaną ilustratorkę Klarę Wicenty, odwołują się do świata dziecka, gdzie rzeczywistość przeplata się ze światem wyobraźni.

Autorka, dr psychologii Elżbieta Zubrzycka, wiele lat wykładała psychologię na Uniwersytecie Gdańskim i pracowała terapeutycznie z dziećmi. Jest autorką ponad 20 książek dla dzieci, które pomagają rodzicom w wychowaniu, a małym czytelnikom w radosnym rozwoju i przygotowaniu do radzenia sobie w ich codziennym życiu. "Powiedz komuś" i "Słup soli" zostały włączone do lektur szkolnych ze względu na ich edukacyjny charakter.
 

Okładka: twarda
Liczba stron: 104
Format: 200x200

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie!

Współczesne "Kajtkowe przygody" i przepiękna polszczyzna dla dzieci

Bocian - nieodłączny element polskiego krajobrazu. Podobno przynosi szczęście, gdy widzimy go w locie. Fascynuje, gdy przebywa w gnieździe lub na łące. Jest bohaterem licznych tekstów literackich.... czytaj więcej »

Komentarze

W tej części podobnie jak w poprzedniej bardzo spodobały mi się ilustracje - zdjęcia przyrody połączone z rysunkami. Daje to naprawdę fajny i ładny efekt. Opowiadanie natomiast jest ciekawe, opisuje życie małych bocianów, ale również rodziny zajączków. Bardzo przyjemnie czytało mi się tą książkę. Mimo, że tekstu jest sporo, czytanie zajęło mi naprawdę niewiele czasu. Mam więc nadzieję, że powstaną kolejne części książki o przygodach małego zajączka Filipa :) Może i jestem już na nie za "duża" to szczerze przyznam, że bardzo mi się spodobały :)

dodany: 2012-06-04 22:37:06, przez: Marta mama Nikusia

Warto zobaczyć