Warszawa

Alfred Wiewiór i znikające precle. Tom 3

Alfred Wiewiór i znikające precle. Tom 3

Wydawnictwo: Wilga
od 6 do 8 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-8318-104-2

Opis książki

Na Alfreda Wiewióra i przyjaciół czeka nowa zagadka!

 

Pani Jadzia wraz z detektywami wybierają się nad morze, by nabrać sił przed kolejnymi detektywistycznymi wyzwaniami. Wygrzewają się na słońcu na plaży, zażywają morskich kąpieli, szukają bursztynu, zbierają muszle i budują zamki z piasku – jednym słowem: oddają się błogiemu lenistwu. Ich wypoczynek zostaje jednak przerwany przez dziwne wydarzenia: ktoś zaczyna wykradać plażowiczom jedzenie! Największym powodzeniem cieszą się precle pani Steni – ilekroć je przyniesie, znikają w tajemniczych okolicznościach. Zaniepokojona pani Stenia zleca więc Alfredowi śledztwo.

 

Rozpoczyna się dochodzenie! Detektywi bacznie przyglądają się plażowiczom, by wytypować sprawcę kradzieży lub złapać go na gorącym uczynku. Złodziej wciąż jednak pozostaje nieuchwytny. Alfred wraz z Maćkiem Jeżem budują zamek z piasku i z ukrycia prowadzą obserwacje, utrudnione przez parasole i parawany. Stefan poświęca się i udaje rzeźbę z piasku, by przyłapać złodzieja na gorącym uczynku. Wszystko jednak na próżno!

 

Czy detektywom uda się ustalić, kto stoi za kradzieżami precli?

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Alfred Wiewiór i znikające precle. Tom 3

Gdzie są moje precle?

To miały być naprawdę miłe wakacje! I rzeczywiście, początek zapowiadał się niemal idealnie. Sopot, pensjonat “Mała muszelka”, szum fal i ciepło złocistego piasku. Istna sielanka!... czytaj więcej »

Warto zobaczyć